Június végére enyhülhet a chiphiány az autóiparban
A világ legnagyobb félvezetőgyárának számító TSMC bejelentette, idén júniusra teljesíthetik a minimum-követelményeket, melynek hatására enyhülhet az autóiparban hónapok óta fennálló chiphiány.
A számítógépes alkatrészeken, elektronikai cikkeken és háztartási nagygépeken kívül az autóiparban is komoly gondot okoz a chipek hiánya. A helyzeten tovább rontottak a korábbi amerikai adminisztráció Kínával szembeni gazdasági szankciói, ám minden bizonnyal hamarosan javulhat a szituáció.
A tajvani TSMC chipgyártó igazgatója, Mark Liu a CBS 60 Minutes című műsorában elmondta, először tavaly decemberben szembesültek a problémával, ezért előállították a lehető legtöbb chipet, majd ezeket elküldték a megrendelőknek – írta a Reuters.
„Jelenleg úgy gondolom, két hónapig kell még várni a helyzet enyhülésére. Véleményem szerint ügyfeleink minimum-követelményeit június végéig teljesíteni tudjuk, utána ismét folytatódhat minden a megszokott kerékvágásban” – közölte Liu.
Arra a kérdésre, hogy végleg befejeződhet-e ez a szűkös időszak, Liu egyértelműen azt válaszolta, sajnos nem:
„Komoly csúszások vannak, főként az autógyártók szenvedhetik meg a késéseket, mivel az ellátási láncon belül hosszadalmas és komplex folyamatok zajlanak. A legpozitívabb becslések alapján 7-8 hónap szükséges ahhoz, hogy minden helyreálljon.”
A szükségletek kielégítése tehát még idén év végén sem történhet meg, ami azt jelenti, hogy elektronikai termékek terén sem számíthatunk arra, hogy feltöltődnének a raktárak, így még hosszú hónapokat kell rá várnunk, mire elérhetővé válnak a PC-s komponensek, játékkonzolok, mosógépek és kenyérpirítók.