Jön az újabb lezárás Angliában, kezdhetnek aggódni a vállalkozások
Hivatalosan is bejelentette Boris Johnson brit miniszterelnök, hogy november 5-től négy hétre a tavaszitól némileg enyhébb, de ugyanakkor közel teljes lezárás lép életbe Angliában, hogy meg tudják fékezni a koronavírus terjedését.
Hivatalosan is bejelentette Boris Johnson brit miniszterelnök, hogy november 5-től négy hétre a tavaszitól némileg enyhébb, de ugyanakkor közel teljes lezárás lép életbe Angliában, hogy meg tudják fékezni a koronavírus terjedését.
A miniszterelnök a Downing Streeten tartott sajtótájékoztatóján megerősítette, hogy november 5 és december 2 között az angolok csak nagyon indokolt esetben hagyhatják el az otthonaikat. Ezen okok lehetnek a sürgősségi vagy tervezett orvosi ellátás, alapvető szükségleti cikkek és gyógyszer bevásárlása, a munkahelyre menetel vagy a szabadtéri edzés.
A bejelentésben továbbiakban az is szerepel, hogy jövő csütörtöktől a nem alapvető szükségleti cikkeket árusító boltok, a pubok, a bárok és az éttermek is bezárnak négy hétre – sorolta az ATV. Az éttermek esetében annyi a kivétel, hogy elvitelre, valamint házhozszállításra továbbra is lehet ételt rendelni.
Megjegyzik, hogy egy lényeges különbség azonban van az első hullámhoz képest, mégpedig az, hogy az oktatási intézmények, így az egyetemek és az iskolák nyitva maradhatnak. További különbség, hogy lehet munkába járni, valamint tavaszhoz képest ez nem határozatlan idejű korlátozás, hanem rendelkezik végdátummal.
A BBC pedig arról közölt cikket, hogy ez a második vesztegzár sokkal rosszabb hatással lehet az angol vállalkozásokra, és általánosságban véve Nagy-Britanniára, mint az első hullám idején elrendelt lezárás. A helyzetet ráadásul súlyosbítja, hogy most már tényleg nagyon közel állunk ahhoz, hogy kilépjenek az Európai Unióból, amelyről továbbra sincs megállapodás.
A brit médiaóriás által megszólaltatott egyik vállalkozó szerint – akinek több étteremlánca is volt – az egyik probléma az, hogy a brit gazdaság mintegy 2000 milliárd font adósságba került, ami ott már kritikus szintnek minősül. Nem lehet véletlen tehát, hogy a munkahelyeket nem zárták le azonnal a korlátozások kereteiben.
A másik probléma a vállalkozó szerint, hogy az embereket lelkileg is rendkívül megviseli a helyzet, amely az öngyilkossági mutatókban is látszik, mert míg korábban napi átlagos 22 esethez riasztották a mentősöket, addig ma már napi átlagosan 37-hez. A növekvő munkanélküliség, és ezzel együtt a depresszió brutális hatással van az emberekre.
Az üzletember hozzáteszi, hogy a kormánynak szerinte nincs megfelelő stratégiája, hogy miként kellene a járványhelyzetet kezelni, hiszen ugyan négy hét a hivatalos ideje egyelőre a korlátozásoknak, úgy véli, mindenki tudja, hogy ebből több hónap is lehet akár. Megjegyzi, ezt a kormány sem kommunikálja megfelelően.
FURCSA TÁMADÁS TÖRTÉNT KANADÁBAN, AMELYNEK HALÁLOS ÁLDOZATA IS VAN MÁR
Egy másik, gyermekárut értékesítő üzlethálózatot vezető vállalkozó hölgy elmondta, tavasszal még ugyan lehetett tartani a helyzetet, mivel tudták, hogy ezek átmeneti intézkedések, ám ez a helyzet őszre megváltozott. Szerinte egyre feltarthatatlanabbak már a vállalkozások, mivel nincs vásárló, és ezt a kétségbeesést az alkalmazottakon is észre lehet venni.
Egy harmadik vállalkozó – aki rendezvényszervezéssel foglalkozik – pedig elmondta, hogy ugyan fájni fog a karácsony hiánya, akkor nem fogja zavarni, ha tavasszal már rendben lesz minden, viszont rögtön hozzá is teszi, hogy ezt viszont egyáltalán nem lehet tudni, és a brit kormány sem mond erről semmit, nincs olyan forgatókönyv, amivel egyensúlyt lehetne találni.