Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Jön a mesterséges intelligencia szabályozása a magyar oktatásban

A Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára ismertette a mesterséges intelligencia oktatásban való alkalmazásának tervezett szabályozását.

...svg content...Fotó: Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára beszédet mond az EdTech Summit Hungary oktatástechnológiai konferencián a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen 2024. augusztus 31-én. MTI/Lakatos Péter
Belföld

Szabó Kata

Szerkesztő

Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, valamint fiatalokért felelős államtitkára szombaton az EdTech Summit Oktatástechnológiai Konferencia és Kiállításon ismertette a mesterséges intelligencia (MI) oktatásban való alkalmazásával kapcsolatos terveket.

Az államtitkár szerint fontos, hogy az MI megfelelő használatára képezzék a fiatalokat, és hogy azok a képzés eredményeképp úgy tekintsenek a technológiára, mint egy eszközre, amely segítséget nyújt, de nem old meg minden problémát. Soron kívül David Pressman távozik az amerikai nagyköveti posztról – kiderült, ki lehet az utódja

A tervezett szabályozás alapjait egy, az Educatio kiállításon végzett felmérés eredményei alapján alakították ki, amely során a válaszadók többsége egyetértett abban, hogy az MI jelentős szerepet játszik a jövő munkahelyeinek kialakításában, és szabályozásra van szükség az iskolai használatában. A megkérdezettek háromnegyede ugyanis úgy vélte, az MI segítheti a számonkérések kijátszását.

Az államtitkár ismertette a szabályozás főbb alapelveit is, melyek között szerepel, hogy az MI használatát nem tiltani, hanem szabályozni kell, valamint biztosítani kell a hozzáférést az oktatás során mind a tanárok, mind pedig a diákok számára.

Varga-Bajusz kitért a szakképzés digitalizációjának fontosságára is, ennek kapcsán pedig bejelentette, hogy idén minden szakképző intézményben elérhetővé válnak a digitális tananyagok a Kréta rendszeren keresztül. Emellett hangsúlyozta az informatikai és digitális alapkészségek minden tantárgyba való beépítésének szükségességét.

Az államtitkár felhívta a figyelmet a digitális tér fiatalokat érintő veszélyeire is, mint például a függőség és az online zaklatás, amiknek kezelésére indították el 2023-ban a lelki egészség roadshow-t.