Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Jöhet a kötelező online időpontfoglalás a rendelőkbe

A kormány új intézkedéseket vezetett be az egészségügyi ellátás hozzáférhetőségének javítására és az orvos végzettségű kormánytisztviselők bérezésére vonatkozóan.

...svg content...Fotó: A XVI. kerületi Kertváros Egészségügyi Szolgálat megújult és kibővült Jókai Mór utcai Szakrendelője 2022. március 18-án. A szakrendelő az Egészséges Budapest Programbban (EBP) több mint hárommilliárd forintból újult meg. MTI/Bruzák Noémi
Belföld

Kiss László

Szerkesztő

A Magyar Közlönyben megjelent új rendelet értelmében jelentős változások lépnek életbe az egészségügyi időpontfoglalás rendszerében. A módosítások célja a betegellátás hatékonyságának növelése és az egészségügyi szolgáltatásokhoz való hozzáférés javítása.

Az egyik legfontosabb újítás, hogy a járóbeteg-szakellátást nyújtó intézményeknek kötelezővé válik a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) által működtetett egységes telefonos időpontfoglalási rendszer használata. Ez a szolgáltatás a hét minden napján, reggel 6 órától este 10 óráig lesz elérhető országszerte, lehetővé téve a páciensek számára az időpontfoglalást, -módosítást és -törlést. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

A rendelet kitér az online időpontfoglalás bevezetésére is, melynek értelmében július 1-jétől a közfinanszírozott, heti legalább 300 órában és minimum 5 szakmában működő járóbeteg-szakellátók kötelesek online foglalási lehetőséget biztosítani pácienseik számára. Az intézkedéstől azt várják, hogy az majd csökkenti a várakozási időt és javítja a betegellátás szervezettségét.

A jogszabály emellett rendelkezik az orvos végzettségű kormánytisztviselők bérezéséről is. A jövő hónaptól kezdődően ezek a szakemberek magasabb fizetésre lesznek jogosultak, mint amit a kormányzati igazgatásról szóló törvény általánosan meghatároz. Az intézkedés célja, hogy bérük elérje azt az összeget, amelyre az egészségügyi szolgálati jogviszonyban lennének jogosultak.

A rendelet hangsúlyozza, hogy az orvos végzettségű kormánytisztviselők nem kerülhetnek hátrányosabb helyzetbe a kormányhivatali szolgálat során, mint ha az egészségügyi pályán maradtak volna.