Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Meglepő ország jelentkezett be az európai energiaválság megoldására

Egyébként is nagy a nyomás jelenleg az európai energiapiacokon, a kataklizma viszont akkor következhet be igazán, ha Oroszország és Ukrajna háborúba kerül egymással.

...svg content...A Fortuna csõfektetõ orosz hajó a Balti-tenger partján fekvõ Wismar kikötõjében 2021. január 14-én. A hajó az Oroszország és Németország közötti tenger alatti földgázvezeték, az Északi Áramlat-2 építésében mûködik közre. MTI/AP/DPA/Jens Büttner
Európa
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Nem várt helyről érkezett azonban felajánlás Európa számára: Japán kereskedelmi minisztere bejelentette, megosztanák az importált földgázukat Európával az inváziós félelmek miatt – számolt be róla a Kyiv Post.

Kojcsi Hagiuda elmondta, hogy már több japán magánvállalat is átirányította megrendelt szállítmányát Európa felé, azt viszont nem mondta el pontosan, hogy mekkora mennyiségről vagy hány hajóról van szó. Soron kívül Máv: éjszaka helyreállhat a Déli pályaudvart érintő vonalak menetrendje

A kereskedelmi miniszter elmondta azt is, hogy márciusban még több hajónyi cseppfolyósított földgázt (LNG) fognak küldeni Európa felé, de szigorúan csak azt követően, hogy a japán energiaigényt maradéktalanul kielégítették.

„Beszéltünk az Egyesült Államokkal és az Európai Unióval is az együttműködésről, amelyben egészen addig a mértékig partnereik is leszünk, amíg nem érintik Japán áram- és gázellátását”

Japán a világ legnagyobb LNG-importőre, gyakorlatilag 100 százalékos energiaimportra szorulnak, amelyre a háztartásoknak és az iparnak is szüksége van egyaránt. Egyes jelentések szerint Európának most nem tudnak különösebben nagy mennyiséget biztosítani, ugyanis a rég látott havazás miatt alacsony szintre csökkentek a tartalékok.

Tokió felajánlása viszont szimbolikus jelentésű és megmutatja, hogy több partnere is van Európának a jelenlegi energiaválság ellen vívott harcban. Már zajlanak a tárgyalások más országokkal is, többek között Katar, Azerbajdzsán, Norvégia és Algéria is felmerült potenciális további ellátóként.