James Cameron milliókat spórolt ezzel a trükkel a Titanic forgatásán
A terve bevált, kreatív ötletével megmentette a filmet egy újabb kör CGI-effekttől, valamint jókora plusz kiadásoktól is.
Közel 27 évvel ezelőtt mutatták be a világ egyik legsikeresebb filmjét, a Titanicot, amelynek forgatásán rengeteg statisztára volt szükség. A hajó utasait, személyzetét játszóknak azonban egy fontos kritériumnak is meg kellett felelniük: egészen pontosan annak, hogy nem lehettek 172 centiméternél magasabbak – írja az Index a Pubity-ra hivatkozva.
Ezt a határt James Cameron rendező húzta meg, ám ez nem jelentette azt, hogy esetleg valami problémája lenne a nagyobb növésű emberekkel (ő például 187 centi magas). Ugyanis az vezérelte, hogy az alacsony emberekkel benépesített díszlet így még nagyobbnak és grandiózusabbnak hat majd a mozivásznakon.
A terve pedig bevált, kreatív ötletével megmentette a filmet egy újabb kör CGI-effekttől, valamint jókora plusz kiadásoktól is. „Senkit sem válogattunk be, aki ennél magasabb volt. Nagyjából egy millió dollár értékben spóroltunk így a castinggal” – nyilatkozta Cameron, aki a főszereplő, a szintén 1.8 méter feletti Leonardo DiCaprio esetében azért engedékenyebb volt.
Korábban arról is beszámoltunk, hogy a Henry Aldridge and Son Ltd. brit aukciósház jóvoltából novemberben árverésre került egy, a Titanicról származó étlap, amely a hajó 1912. április 15-én történt elsüllyedése után jó ideig az Atlanti-óceán mélyén pihent. Bár az étlap erősen vízfoltos, és a szöveg egy része már olvashatatlan, még így is 83 ezer fontot (35,8 millió forint) ért meg egy gyűjtőnek.
De más tárgyakat is árverésre bocsátottak, melyek a Titanic 2223 utasának és legénységének életébe engednek bepillantást, akik közül mindössze 706-an élték túl a katasztrófát. Az aukciósház „az egyik legritkább háromdimenziós tárgyként” emlegette azt a tarka takarót, melyet az egyik túlélő használt, hogy melegen tartsa magát a mentőcsónakban, s mely végül 96 ezer fontért (41,4 millió forint) kelt el.