Öt palesztint meggyilkoltak, kettőt pedig letartóztattak az izraeli erők Ciszjordániában
Öt palesztint megöltek és kettőt letartóztattak szombat este a Hamász ellen Ciszjordániában napok óta tartó hadművelet részeként – közölték az izraeli védelmi erők.
Szombat éjjel a biztonsági erők, köztük az IDF, a Shin Bet, az Izraeli Biztonsági Ügynökség és a Yamam terrorelhárító egység tagjai megpróbáltak elfogni „több Hamász-terroristát, hogy megállítsanak egy sejtet, amely terrortámadás végrehajtását tervezte” – közölte Amnon Shefler alezredes, az IDF szóvivője.
A palesztin egészségügyi minisztérium megerősítette a haláleseteket, hozzátéve, hogy az egyik elhunyt 16 éves volt. Egy IDF-tiszt és egy katona is súlyosan megsérült a Dzsenintől nyugatra fekvő Burqin faluban végrehajtott rajtaütés során, amelynek célja „a Hamász katonai infrastruktúrájához tartozó terroristák” letartóztatása volt – mondta Shefler.
Naftali Bennett izraeli miniszterelnök, aki úton van New Yorkba, hogy beszédet mondjon az ENSZ Közgyűlésén, vasárnap kiadott nyilatkozatában közölte, hogy a biztonsági erők az éjszaka folyamán akcióba léptek „a Hamász terroristái ellen, akik valós időben akartak terrortámadást végrehajtani” – írja a CNN.
Hozzátette, hogy „a katonák és a parancsnokok a terepen az elvárásoknak megfelelően cselekedtek; harcba szálltak az ellenséggel, és mi teljes mértékben támogatjuk őket”. Mahmud Abbász, a Palesztin Hatóság elnöke azonban elítélte a rajtaütéseket, „bűncselekményeknek” és „helyszíni kivégzéseknek” nevezve azokat – a WAFA palesztin hírügynökség által közzétett nyilatkozat szerint.
Abbász arra figyelmeztetett, hogy „e politika folytatása a helyzet kirobbanásához, a feszültség és az instabilitás fokozódásához vezet”. A feszültség a térségben továbbra is komoly méreteket ölt a Hamász vezette gázai fegyveresek és Izrael között májusban kirobbant 11 napos konfliktus után. Bár törékeny tűzszünet van érvényben, az erőszak időnként kitört az elmúlt időszakban. Abd al-Latif al-Qanou, a Hamász szóvivője egy nyilatkozatában az Izrael és a Palesztin Hatóság közötti „folyamatos biztonsági koordinációt” okolta.