Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

„Az ukrán civileket mielőbb ki kell juttatni abból a pokolból, amelyben csapdába estek”

A tisztviselő szerint az ukrán hadsereg folyamatosan azért küzd, hogy felszabadítsák az ideiglenesen megszállt régiókat, ehhez pedig fegyveres erő alkalmazására van szükség.

...svg content...Fotó: Az Országos Pedagógiai Egyetem romos épülete Harkovban egy orosz rakétatámadás után, 2022. július 6-án. MTI/EPA/Szergej Kozlov
Európa
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Irina Verescsuk ukrán miniszterelnök-helyettes „minden lehetséges eszközzel való evakuálásra” szólította fel Herszon és Zaporizzsja lakóit, hozzátéve, hogy a kimenekítés már folyamatban van, a kommunikációs rendszerük pedig tökéletesen működik.

Elmondása szerint több információt nem szándékozik megosztani ezzel kapcsolatban az ártatlanok védelme miatt, mivel számukra az a legfontosabb, hogy „kijuttassák az civileket abból a pokolból, amelyben csapdába estek”. Soron kívül Orbán Viktor mélységesen elítéli Magyar Péter szavait

Kiemelte, hogy ukrán hadsereg folyamatosan azért küzd, hogy felszabadítsák az ideiglenesen megszállt régiókat, ehhez pedig fegyveres erő alkalmazására van szükség, miközben az ellenség a helyi lakosságot használja „emberi pajzsként” – számolt be az Interfax.

Az Independent szerint azonban az ENSZ legfrissebb jelentésében arra jutottak, hogy Ukrajna „jelentős, valamint közel egyenlő mértékben felelős” a történtekért, mint Moszkva, ennek kapcsán pedig a Sztara Krasnyanka-i idősek otthonánál lezajlott márciusi csatát emelték ki.

A leírás alapján az ukrán erők néhány nappal azelőtt foglaltak állást az intézményben, hogy az orosz hadsereg márciusban támadást indított ellene, ezáltal a létesítmény katonai célokra való felhasználása azt eredményezte, hogy a terület célponttá vált.

A támadás következtében közel 50 civil vesztette életét, az emberi jogi hivatal azonban nem jutott arra a konklúzióra, hogy az ukrán katonák vagy a Moszkva által támogatott szakadár harcosok háborús bűncselekményt követtek el.

Arra viszont kitértek, hogy a csata „szimbolikus” az emberi jogi hivatal aggodalmait tekintve, amelyek az „emberi pajzsok” lehetséges felhasználására vonatkoznak, hogy bizonyos területeken ezzel a módszerrel akadályozzák meg a katonai műveleteket.