Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Irán közölte, mit tesznek, ha az USA megindítja ellenük a támadást

Irán közölte, mit tesznek, ha az USA megindítja ellenük a támadást

Irán közölte, mit tesznek, ha az USA megindítja ellenük a támadást
The White House/Molly Riley

Az Egyesült Államok és Irán között tovább fokozódik a feszültség, miután Abbasz Aragcsi iráni külügyminiszter újabb kemény figyelmeztetést tett közzé a közösségi médiában.

A politikus szerint az ország fegyveres erői teljes készültségben vannak, és „azonnal és erőteljesen válaszolnak bármilyen agresszióra”. Aragcsi azt is hangsúlyozta, hogy Irán a tavaly júniusi 12 napos háborúból „értékes leckéket tanult”, ugyanakkor – némileg enyhébb hangnemben – hozzátette: szívesen látnának egy „kölcsönösen előnyös, igazságos és méltányos” nukleáris megállapodást.

A cikk a videó után folytatódik

A fenyegetések sora azonban nem ért véget ezzel. Az iráni legfelsőbb vezető egyik tanácsadója, Ali Samkhani, szintén figyelmeztetést intézett Washington felé, amikor az X-en közzétett bejegyzésében üzent.

„A korlátozott csapás illúzió. Az Egyesült Államok bármilyen katonai akciója, bármilyen helyről és bármilyen szinten, a háború kezdetének minősül, és a válasz azonnali, átfogó és példátlan lesz – Tel-Aviv szívét és az agresszor minden támogatóját célozva.”

A Sky News beszámolója szerint Teherán ezzel a legutóbbi fenyegetéssel is azt próbálja elérni, hogy elrettentse az Egyesült Államokat bármilyen katonai lépéstől. A helyzetet tovább súlyosbítja, hogy egy iráni tisztviselő a Reutersnek kijelentette, bármilyen támadás „totális háborút” jelentene.

A térségben így ismét rendkívül feszült a helyzet, hiszen az iráni vezetés egyre határozottabban kommunikálja, hogy nem tűr el semmilyen amerikai katonai akciót, és kész azonnali, súlyos válaszcsapásra. Eközben Washington továbbra is mérlegeli a lehetséges lépéseket, miközben a nemzetközi közösség attól tart, hogy a retorikai eszkaláció könnyen valódi konfliktushoz vezethet.