Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Influenzának hitték az orvosok, majd máshol kiderült, életveszélyes fertőzése van

Influenzának hitték az orvosok, majd máshol kiderült, életveszélyes fertőzése van

Influenzának hitték az orvosok, majd máshol kiderült, életveszélyes fertőzése van
Shutterstock/Illusztráció

Egy 26 éves német nő, Gina Donner álmai születésnapi utazására indult a Maldív-szigetekre, ám a luxusnyaralás néhány nap alatt rémálommá változott.

A fiatal nő először azt hitte, influenzás, ám a bőrpír, a szédülés és a testén megjelenő kék zúzódások valójában egy potenciálisan halálos trópusi fertőzés, a dengue-láz tünetei voltak. Gina elmondása szerint a nyaralás eleinte tökéletes volt: „A Maldív-szigetek a születésnapi álomutamnak indult. Olyan jól kezdődött, gyönyörű kilátásaink voltak, minden olyan álomszerűnek tűnt.”

A cikk a videó után folytatódik

Néhány nap után azonban az időjárás rosszra fordult, és Gina állapota is romlani kezdett. „Elkezdett fájni az összes ízületem, és kivörösödtem” – mesélte. A hatodik napra már alig tudott lábra állni. „Szédültem, alig bírtam megállni, olyan volt, mint egy nagyon rossz influenza.”

A tünetek miatt Gina és édesanyja megszakították az utazást, és Dubajba repültek, ahol egy orvos házhoz ment hozzájuk. Bár a doktornő több betegségre is tesztelte, köztük dengue-re, az eredmény negatív lett, és azt mondta, csak influenzáról van szó. Gina így hazarepült Németországba – írja a Mirror.

Amikor hazaért, állapota drámaian rosszabbodott. „Piros foltok voltak a testemen, és kék zúzódások a lábamon. A kórházban azt mondták, hogy a dubaji orvosok tévedtek, és tényleg dengue-m van.” A dengue-láz szúnyogok által terjesztett fertőzés, amely ízületi fájdalmat, erős fejfájást, lázat és kiütéseket okozhat. Nincs rá specifikus kezelés, a súlyos esetek akár halálosak is lehetnek.

Gina 10 napot töltött kórházban, és három hétbe telt, mire újra járni tudott. „A dengue előtt szinte minden nap edzettem, utána pedig 10 percet sem tudtam sétálni anélkül, hogy rosszul lettem volna. Majdnem két év telt el, és a testem még mindig olyan gyenge, hogy nem tudok dolgozni.”

A hotel nem figyelmeztette őket a szúnyogokra

Gina szerint soha nem hallott arról, hogy a Maldív-szigeteken dengue-láz fordulhat elő: „Soha nem hallottam arról, hogy valaki dengue-t kapott volna a Maldív-szigeteken, és a hotel sem mondott semmit arról, hogy vigyázzunk a szúnyogokra. Mindenki használjon szúnyogriasztót és hálót.”