India előírja a zöld energiafelhasználás minimális szintjét az iparágak számára
India törvénymódosításokat javasol annak érdekében, hogy az ipari egységek számára kötelezővé tegye a zöld energia minimális arányú felhasználását a teljes villamosenergia-fogyasztáson belül, mivel az ország igyekszik eltávolodni a fosszilis tüzelőanyagoktól és küzdeni az éghajlatváltozás ellen.
A javasolt módosítások elősegítik a szén-dioxid-piac kialakítását Indiában, amellett, hogy előírják a megújuló energia minimális fogyasztását az ipari egységek számára – közölte a kormány szombaton közleményében.
„A cél az lesz, hogy növeljék a megújuló energia iránti keresletet a végfelhasználási ágazatokban, például az iparban, az épületekben, a közlekedésben” és más ágazatokban – áll az indiai energiaügyi minisztérium közleményében, hozzátéve, hogy ez elősegítheti a „zöld hidrogén” használatát is a meglévő fosszilis tüzelőanyagok alternatívájaként.
Szén-dioxid-megtakarítási tanúsítványokat is adnak majd, hogy a vállalatokat a tiszta energiaforrások használatára ösztönözzék. A nyilatkozat nem részletezte, hogy a kormány milyen minimális felhasználási százalékot tervez előírni – írja a BloombergQuint.
A javasolt változtatások aláhúzzák Narendra Modi miniszterelnök zöld törekvéseit, mindössze egy nappal azelőtt, hogy a globális vezetők a skóciai Glasgowban összegyűlnek, hogy megvitassák a kibocsátások és az éghajlatváltozás megfékezésének módjait. Kormánya célja, hogy 2030-ra az ország beépített energiakapacitásának több mint 40 százalékát nem fosszilis energiaforrásokból állítsák elő.
India ma éves szinten a világ harmadik legnagyobb kibocsátója, és a 10 legnagyobb történelmi kibocsátó között van. Az év elején India fontolóra vette, hogy nettó nulla kibocsátási célt tűz ki, de eddig nem tette meg. A legutóbbi javasolt változtatások „segíteni fogják a fosszilis tüzelőanyagokon alapuló energiafogyasztás és a légkörbe történő szén-dioxid-kibocsátás csökkentését” – közölte az energiaügyi minisztérium.