Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A szólásszabadság miatt aggódik a Twitter az indiai rendőrségi látogatások után

Megfélemlítésnek nevezte a Twitter a közösségi oldal irodáiban tett rendőrségi látogatásokat a cég első, az ügyben közzétett nyilatkozataiban.

...svg content...Fotó: Unsplash/Souvik Banerjee
Külföld
Author image

Kornis Vivien

Szerkesztő

A The Straits Times a Reuters és a Bloomberg hírügynökség információira hivatkozva azt írja, hogy a Twitter megerősítette elkötelezettségét India, mint létfontosságú piac iránt, de növekvő aggodalmát fejezte ki a véleménynyilvánítás szabadságát fenyegető veszélyek miatt a kormány közelmúltbeli intézkedései után. 

A közösségi oldal nemrég számos olyan bejegyzést megjelölt, melyeket az indiai kormánypárthoz köthető felhasználók tettek közzé, és a Twitter szerint manipulált anyagokat tartalmaznak. A megjelölt tartalmak állítólag az ellenzék stratégiai dokumentumait mutatják be, de ennek hitelessége megkérdőjelezésre került – a közösségi oldal lépései miatt pedig a rendőrség látogatást tett hétfőn a Twitter irodáiban.  Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

A Twitter csatlakozott azokhoz a nemzetközi vállalatokhoz és szervezetkez is, melyek az új indiai információs technológiai szabályokat és intézkedéseket bírálják, mint amelyek “ gátolják a szabad és nyitott kommunikációt”. 

Tegnap arra kérték a technológiai minisztériumot, hogy az további három hónapot adjon még az út tartalmi szabályok teljesítésére, amelyekben többek között szerepel egy indiai panaszkezelő kinevezése a reklamációk kezelésére. Az érveik szerint a kinevezett tisztviselő bűntetőjogilag felelős a platformokon megjelenő tartalmakért, és a kormány hatáskörének veszélyes mértékű átlépését jelenti. 

Az új szabályok heves jogi csatározásokat váltottak ki: a Facebook tulajdonában lévő WhatsApp a héten indított pert India kormánya ellen, mert a párt túllépi törvényes hatáskörét azzal, hogy olyan intézkedéseket vezet be, melyek arra kényszerítik az üzenetküldő alkalmazást, hogy feloldja a titkosításokat.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.