Rosszul jártak az IKEA oltatlan dolgozói, kevesebb táppénzt kapnak, mint az oltottak
Az IKEA előre közölte, hogy ez lesz, mégis igen kellemetlenül érintette az oltatlan dolgozókat.
Habár nem akarták meglépni, mégis kénytelenek voltak bevezetni azt a rendszert, mely szerint az oltatlan dolgozók kevesebb táppénzt kapnak, mint azok, akik az oltás felvétele után fertőződtek meg a vírussal. Az IKEA brit gyárában alkalmazott gyakorlat azonban azzal jár, hogy azok az oltatlan dolgozók, akik elkapták a koronavírust, a létező legalacsonyabb betegszabadságra járó összeget kapják.
Mindez azt jelenti, hogy az érintett oltatlan dolgozók heti 96 fontos és 35 pennyt (41 347 forint) kapnak, ahhoz képest, hogy az átlagos heti bér jelenleg az Egyesült Királyságban 400-450 font környékén mozog (171-193 ezer forint). Ha összevetjük a számokat, akkor pedig látszik, hogy igen nagy a differencia a kettő között, főként akkor, ha azt is számításba vesszük, hogy mennyivel emelkedtek a megélhetési költségek.
A BBC azt írja, az IKEA gyakorlata szerint azok, akik megkapták az oltást, valamint azok, akik rendelkeznek orvos által kiállított igazolással arra vonatkozóan, hogy egészségügyi vagy egyéb okok miatt nem kaphatják meg a koronavírus elleni védőoltást, az egész összeget megkapják a karantén idejére.
Az Egyesült Királyságban sokkal mostohább a helyzet a munkaerőpiacon, hiszen brutális munkaerőhiány van, mely már a Brexit óta igen nagy fejtörést okoz az országban, minden szektorban. A menedzserek már nem tudják tartani a határidőket, és már lehetőségük sincs arra, hogy új dolgozókat keressenek, hiszen az omikron miatt a wessexi IKEA-gyárban például duplájára növekedett a fertőzöttek száma.