Így változott megyénként a koronavírus-fertőzöttek száma szerdára
A második hullám javában zajlik hazánkban, melynek legjobb bizonyítéka, hogy ismét nyolcszáznál is több COVID-19 beteget azonosítottak az egészségügyi hatóságok.
A második hullám javában zajlik hazánkban, melynek legjobb bizonyítéka, hogy ismét nyolcszáznál is több COVID-19 beteget azonosítottak az egészségügyi hatóságok.
Szerda reggelre kiderült, hogy 24 óra leforgása alatt összesen 894 magyar állampolgár kapta el a ragályos koronavírus-fertőzést, így 26 461 főre emelkedett a hazánkban regisztrált betegek száma.
Mindeközben elhunyt nyolc beteg, ezzel már 765-en vesztették életüket Magyarországon a koronavírus okozta szövődmények miatt. Az aktív fertőzöttek száma jelenleg 19 806 fő, közülük 773-an szorulnak kórházi kezelésre, 54-en pedig lélegeztetőgépre kötve fekszenek a klinikák intenzív osztályain.
Szeptember 21. óta kötelező a maszk használata az üzletekben, a tömegközlekedésben, a mozikban, a színházakban, a bevásárlóközpontokban, az egészségügyi és szociális intézményekben, valamint az ügyfélfogadási irodákban, továbbá 23 óra után be kell zárni a vendéglátóipari egységeket és a szórakozóhelyeket.
Megyei szinten az első két helyen nem történt változás – amíg Budapesten egy nap alatt 312 új koronavírus-pácienst vettek nyilvántartásba, addig Pest megyében 127-tel emelkedett a beazonosított COVID-19 fertőzöttek száma.
A harmadik pozícióban jelenleg Hajdú-Bihar megye található, ahol szerda virradóra összesen 59 egyénről derült ki, hogy hordozzák a Sars-CoV-2 vírust; őket követi a nem túl előkelő rangsorban a negyedik helyen Borsod-Abaúj-Zemplén megye (+59), majd Győr-Moson-Sopron (+54), Szabolcs-Szatmár-Bereg (+49), Baranya (+41), Komárom-Esztergom (+29), Csongrád-Csanád (+28), Jász-Nagykun-Szolnok (+23), Nógrád (+17), Vas (+16), Bács-Kiskun (+15), Fejér (+12), Zala (+10), Somogy (+9), Veszprém (+8), Heves (+6), Békés (+6) és Tolna megye (+2) zárja a listát.
Ha megfázásos vagy influenzaszerű tüneteket észlelünk magunkon, és mellette hőemelkedést vagy lázat tapasztalunk, mindenképpen maradjunk otthon, a tünetek enyhüléséig pedig semmiképpen se érintkezzünk idősebb vagy krónikus betegségben szenvedő hozzátartozóinkkal.
Kerüljük el a zsúfolt tereket, viseljük rendeltetésszerűen a szájmaszkokat és arcvédőket, tartsuk be a 2 méteres védőtávolságot, csak a legszükségesebb esetben lépjünk kontaktusba olyan személyekkel, akiket nem ismerünk, vagy nem tudjuk róluk, hogy potenciális vírushordozók lehetnek-e.