Így változott megyénként a koronavírus-fertőzöttek száma péntekre
Ismét szinte berobbant a járványhelyzet Magyarországon, ugyanis egyetlen nap leforgása alatt ezer fölé emelkedett a koronavírus-páciensek növekménye.
Ismét szinte berobbant a járványhelyzet Magyarországon, ugyanis egyetlen nap leforgása alatt ezer fölé emelkedett a koronavírus-páciensek növekménye.
Az elmúlt 24 órában 1 293-mal 43 025-re nőtt a hazánkban beazonosított COVID-19 betegek száma. Mindeközben sajnos életét vesztette 33 krónikus alapbetegségben szenvedő páciens, így már 1 085-en estek áldozatául a ragályos koronavírus-fertőzésnek.
Amíg 13 134-en már felépültek a betegségből, addig 28 806-an még hordozzák magukban a kórokozót, közülük 1 642-en szorulnak kórházi ellátásra, lélegeztetőgépre kötve pedig 171-en fekszenek a klinikák intenzív osztályain.
Hazánkban továbbra is érvényben van a kötelező maszkviselés az üzletek és a tömegközlekedési eszközök mellett a mozikban, színházakban, a bevásárlóközpontok területén, az egészségügyi és szociális intézményekben, valamint ügyfélfogadási irodákban is, továbbá 23 óra után a vendéglátóhelyeket és szórakozóhelyeket be kell zárniuk az üzemeltetőknek.
A megyei eloszlást vizsgálva Budapesten azonosították a legtöbb fertőzött, a fővárosban ugyanis 279 COVID-19 pácienst vettek nyilvántartásba egyetlen nap leforgása alatt. A második helyen Pest megye található, ahol 248-cal nőtt meg a regisztrált koronavírusos betegek száma.
A harmadik pozícióban Győr-Moson-Sopron megye áll 75 újonnan azonosított COVID-19 fertőzöttel, őket követi a rangsorban Csongrád-Csanád (+56), Vas (+55), Bács-Kiskun (+54), Komárom-Esztergom (+52), Baranya (+48), Zala (+47), Szabolcs-Szatmár-Bereg (+46), Borsod-Abaúj-Zemplén (+43), Veszprém (+43), Nógrád (+43), Fejér (+42), Tolna (+32), Hajdú-Bihar (+31), Békés (+28), Heves (+27), Somogy (+25) és Jász-Nagykun-Szolnok megye (+19).
A fertőzés továbbterjedésének megakadályozása érdekében fontos, hogy tartsuk be az előírásokat, tehát takarjuk el az arcunkat, egymástól legyünk legalább 1,5 méter távolságra, illetve rendszeresen mossunk kezet és fertőtlenítsünk.
Ha megfázáshoz hasonló, influenzaszerű tüneteket érzékelünk magunkon, amelyek mellé magas lázat is tapasztalunk, azonnal vonuljunk önkéntes karanténba, ne találkozzunk a szeretteinkkel, főleg ne az idősebbekkel és a krónikus betegségben szenvedő hozzátartozóinkkal. Keressük fel telefonon a háziorvosunkat, aki tájékoztatni fog minket a szükséges lépésekről.