Így ugrott meg megyénként a koronavírus-fertőzöttek száma péntekre
Újabb negatív rekord dőlt meg október 2-án, ugyanis mint kiderült, egyetlen nap leforgása alatt jócskán ezer fölé emelkedett a hazánkban beazonosított új COVID-19 páciensek száma.
Újabb negatív rekord dőlt meg október 2-án, ugyanis mint kiderült, egyetlen nap leforgása alatt jócskán ezer fölé emelkedett a hazánkban beazonosított új COVID-19 páciensek száma.
Egészen pontosan 1 322 magyar állampolgárnál mutatták ki pénteken a Sars-CoV-2 vírus jelenlétét, ezzel 28 631 főre nőtt a hazai COVID-19 esetek száma. Mindeközben életét vesztette 17 beteg, így már 798-an haltak bele a kórokozó támadása következtében kialakult súlyos szövődményekbe.
Magyarországon jelenleg 21 484-en aktív fertőzöttet vettek nyilvántartásba, közülük 740-en szorulnak kórházi ellátásra, 47-en pedig intubálva fekszenek az intenzív osztályokon lélegeztetőgépekre kötve.
Hazánkban a pandémia második hulláma zajlik, ezért továbbra is fontos, hogy betartsuk az előírt szabályokat, úgymint a szánkat és orrunkat eltakaró maszk viselését, a 2 méteres védőtávolságot, illetve a tömegek elkerülését.
A megyei szintű eloszlást vizsgálva Budapesten regisztrálták a legtöbb új COVID-19 pácienst, a fővárosban 283 személynél azonosították a kórokozót. A második helyen Borsod-Abaúj-Zemplén megy áll, itt 166 fővel emelkedett a koronavírus-fertőzöttek száma.
A harmadik pozícióba Hajdú-Bihar megye jött fel, ahol 24 óra alatt 130 koronavírusos beteget találtak, őket követi a nem túl előkelő rangsorban Pest (+129), Szabolcs-Szatmár-Bereg (+118), Győr-Moson-Sopron (+99), Fejér (+59), Csongrád-Csanád (+56), Nógrád (+40), Vas (+40), Somogy (+31), Veszprém (+28), Komárom-Esztergom (+26), Baranya (+24), Bács-Kiskun (+22), Jász-Nagykun-Szolnok (+21), Békés (+20), Heves (+14), Tolna (+10) és Zala megye (+6).
Ha megfázásos, esetleg influenzaszerű tüneteket észlelünk magunkon, semmiféleképpen se menjünk idős, illetve krónikus betegséggel küzdő szeretteink, hozzátartozóink közelébe, ha magas lázat is tapasztalunk a szimptómák mellé, keressük fel telefonon háziorvosunkat, aki szükség esetén elrendelheti a tesztelést.
Szeptember 21. óta kötelező a maszk használata az üzletekben, a bevásárlóközpontokban, az egészségügyi és szociális intézményekben, az ügyfélfogadási irodákban, továbbá 23 óra után a vendéglátóhelyeket és a szórakozóhelyeket be kell zárniuk a működtetőknek.