Így néz ki közelről a SpaceX hatalmas űrközpontja
A SpaceX két óriási olajfúrótornyot vásárolt meg, amelyeket a mérnökök a Starship űrhajók tesztelési folyamatainak elvégzése céljából űrközpontokká alakítottak.
A Mars két holdjáról, a Phobosról és a Deimosról elnevezett struktúrákra a szupernehéz indítómodulokat helyezhetik, ezáltal megkönnyítve a szakemberek fejlesztési munkáit – adta hírül a Futurism tudományos magazin.
A legutóbb a Twitteren publikált felvételeken jól látszik, mekkora méretekkel is rendelkezik a valóságban ez a két gigantikus olajfúrótorony.
A Mississippi állam Pascagoula kikötőjéhez közel lévő Phobos egy hatalmas hüvelykujjként tornyosul az óceán fölé. Az acélból készült daru – ami az olajfúró készülékek rögzítéséért felelős – úgy néz ki, mintha maga a Starship űrhajó meredne az égbe kilövés előtt.
Jack Beyer, a NASA fényképésze kiszúrta, hogy a két platformra még a névtáblák is felkerültek, így még véletlenül sem lehet őket összetéveszteni.
Az Elon Musk tulajdonában lévő SpaceX tervei között már régóta szerepelt az olajfúrótornyok űrkikötőkké való átváltoztatása, hiszen egy meglévő szerkezetet kell ezáltal csak átformálniuk saját igényeik szerint, ezzel megspórolva a kiadásokat.
„A SpaceX szupernehéz, úszó űrkikötőket fog építeni, amelyek a Hold-, és Mars-missziók, valamint a hiperszonikus Föld körüli utazás alappilléreiként vonulhatnak be vállalatunk történelemkönyvébe” – írta Elon Musk az egyik 2020. júniusi tweetjében.
Egyelőre még nem tudni, végül a SpaceX mikor fejezheti be a két olajfúrótorony módosítását, azonban a Spaceship ambiciózus terveire pillantva sokkal hamarabb elkészülhetnek, mint azt korábban tervezték.