Így készüljenek az oltásra várakozó idősek Magyarországon
A betegszállítók is az idős emberek segítségére lesznek, de a családok is segédkezhetnek abban, hogy az oltakozni kívánó eljusson a legközelebbi oltópontra.
Az otthonokból betegszállítók viszik az időseket az oltási pontra, hogy ezzel is megkönnyítsék számukra az oltást. Ennek is van azonban egy protokollja, amiről Müller Cecília beszélt a szerdai sajtótájékoztatón.
Kiderült, hogy egy nagyon részletes dokumentumot bocsátott ki a betegszállítók részére az Országos Mentőszolgálat. Ebben benne van minden szükséges információ, és Müller hangsúlyozta, szeretnék, ha az időse emberek a komfortérzésüket megtartanák, nem szoronganának.
„Tulajdonképpen ez a legközelebbi oltópontra való eljutás lehetőségét biztosítja. Betegkísértő biztosítanak. Nem kell tartani attól, hogy egyedül maradnak, folyamatosan velük van az ápoló.” – tette hozzá.
„A higiénés szabályokat természetesen be kell tartani, tehát a maszkot viselni kell. A fertőtlenítés szabályait is előírtuk. Nem neki kell ezt intézni természetesen, magát a szállítást a háziorvos rendeli meg.”
„Olyan eset is van, amikor az önkormányzat szívesen elviszi az idős honfitársainkat az oltóhelyre, vagy pedig a rokonok beszállíthatják. Tehát, ami biztosítja azt a megnyugvást, azt a komforterezetet, mely a szállítással együtt jár, a lehető legrövidebb időn belül megtörténhessen a védőoltás beadása.”
Ez történik a magyar protokoll szerint, ha valaki nem jelenik meg az oltáson
„Ezért nagyon fontos, javaslom is, úgy öltözködjenek, hogy ne kelljen ott túl sokat vetkőzni, öltözni, a ruházattal kínlódni. Vigyék előre magukkal a kitöltött beleegyező nyilatkozatot, készüljenek rá erre egy kicsit erre a védőoltásra.”
„Vigyenek magukkal innivalót, néhány falatot, és egy picit oldják azt a feszültséget, ami egy védőoltás felvételével jár.”