Így dőlt meg megyénként a koronavírus-fertőzöttek rekordja Magyarországon
A pénteki nap igazán lesújtó eredményeket hozott, ugyanis kiderült, hogy hazánkban 24 óra leforgása alatt majdnem kétszer annyi új COVID-19 beteget azonosítottak, mint csütörtökön.
A pénteki nap igazán lesújtó eredményeket hozott, ugyanis kiderült, hogy hazánkban 24 óra leforgása alatt majdnem kétszer annyi új COVID-19 beteget azonosítottak, mint csütörtökön.
Nemrég kiderült, hogy összesen 718-cal emelkedett az aktív COVID-19 beteg száma Magyarországon, emellett életét vesztette egy idős, krónikus beteg, így már 631-en estek áldozatául a rendkívül ragályos kórokozónak.
Kórházakban egészen pontosan 259 pácienst kezelnek, közülük 12-en vannak intubálva és lélegeztetőgépre kötve. A meredek növekedésre szakértők szerint számítani lehetett, az elkövetkező hónapokban ennek még akár ötszörösét is mérhetik, ha tovább folytatódnak a széleskörű tesztelések.
Nem győzzük hangsúlyozni, hogy a maszkviselés és a közösségi távolságtartással kapcsolatos szabályok betartása mérhetetlenül fontos, ellenkező esetben nemcsak saját magunk, hanem környezetünk, barátaink, szeretteink és hozzátartozóink egészségét is veszélyeztethetjük.
Az újonnan talált koronavírus-betegek növekménye szerint felállított napi ranglistán nem történt változás, az első két helyen ugyanis még mindig Budapest áll 269 fertőzöttel, illetve Pest megye 104 regisztrált beteggel.
A harmadik helyre Hajdú-Bihar megye jött fel, ahol péntek virradóra 47 új COVID-19 pácienst azonosítottak, negyedik helyen pedig Szabolcs-Szatmár-Bereg megye található 42 új koronavírus-fertőzöttel.
Az ötödik helyen Bács-Kiskun megye tanyázik 34 koronavírus-beteggel, őket követi Fejér (+34), Győr-Moson-Sopron (+29), Borsod-Abaúj-Zemplén (+20), Jász-Nagykun-Szolnok (+20), Csongrád-Csanád (+18), Veszprém (+16), Tolna (+15), Baranya (+14), Heves (+14), Békés (+13), Somogy (+12), Nógrád (+7), Komárom-Esztergom (+6), Zala (+3) és Vas megye (+3).
Ekkora emelkedés mellett nem csoda, hogy mindegyik megyében találtak legalább egy új fertőzöttet, ezért a korábbi biztató adatokat egy időre elfelejthetjük. A második hullám során egyébként főként a fiatalabb, 20-as és 30-as éveiben járó korosztály kaphatja el a kórokozót, ezért fokozottan ügyelni kell arra, hogy idősebb, magasabb kockázati csoporthoz tartozó ismerőseikkel csak legszükségesebb esetben tartsák a kontaktust.