Így biztosítják Magyarországon a speciális hűtést a vakcinák számára, ahol nincsenek ultra-mélyhűtők
Müller Cecília, országos tisztifőorvos elmondta, hogyan is történik ez a bizonyos folyamat lebonyolítása ezeken a helyeken, területeken.
Müller Cecília, országos tisztifőorvos elmondta, hogyan is történik ez a bizonyos folyamat lebonyolítása ezeken a helyeken, területeken.
Az operatív törzs szerdai sajtóeseményén egy olyan kérdés is érkezett, miszerint hol, és milyen módon tudják biztosítani a vidéki oltópontok környezetében a vakcina -70°C-os hűtésének feltételeit, a szükséges kapacitást. Egyes hírek szerint bizonyos városokban jelenleg nincs technikai megoldás a megfelelő hűtés biztosítására.
Müller a válasza első felében elmondta, a jelenleg működő 25 oltópontokon rendelkezésre állnak ezek a hűtési technikák. „Ez valóban egy különleges tárolási követelmény.” – mondta a tisztifőorvos a -70°C-os tárolásról.
„A védőoltást megelőzően, hogy ha ebből a hőmérsékletből kivesszük az oltóanyagot, akkor körülbelül fél óra alatt kiolvad úgy, hogy a megfelelő hígítással az oltás elvégezhető. Ezt azokon az oltási pontokon tudják megtenni, ahol rendelkezésre áll ez az ultra-mélyhűtő.”
„Azokon a pontokon, ahol viszont nincsen ilyen lehetőség, oda úgy történik a kiszállítás, hogy ha ebből a -70°C-ból kivesszük az oltóanyagot három óra hosszát a normál 2-8°C-os hűtőszekrénybe áthelyezve, ott még 120 óra hosszát, ez pontosan öt napot jelent, biztonságosan tárolható az oltóanyag.”
Rendkívül szomorú hírek érkeztek a valós hazai halálozási adatokról
„Ezen időn belül kell felhasználni. Tehát olyan oltóanyag mennyiségek kerülnek ki ezekre a helyekre, amik eloltásra kerül. Ezért szükséges az időre történő érkezős, a bejelentkezés, hogy pontosan annyi oltóanyag kerüljön kiszállításra, ahány oltakozó azon a napon oltakozni kíván.”