Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Újabb politikai izgalmak várhatók tavasszal, kitűzik az elmaradt időközi választásokat

Újabb politikai izgalmak várhatók tavasszal, kitűzik az elmaradt időközi választásokat

Újabb politikai izgalmak várhatók tavasszal, kitűzik az elmaradt időközi választásokat
Fotó: A szavazatszámláló bizottság tagjai megkezdik a szavazatok számlálását a budapesti Szent István Magyar Angol Két Tanítási Nyelvû Általános Iskolában kialakított szavazókörben az országgyûlési választás és gyermekvédelmi népszavazás napján, 2022. április 3-án. MTI/Szigetváry Zsolt

Voksolásból nem lesz hiány, több mint 160 időközi választás halasztódott eddig a járványhelyzet miatt, április 10-től azonban újra ki lehet írni az időpontokat.

A Fidesz-KDNP kétharmados parlamenti többségét hozó országgyűlési választással nem ér véget a fontos politikai események sora, újra ki lehet írni ugyanis a járványhelyzet miatt elmaradt időközi választásokat, amelyekből több mint 160 lesz idén.

Azokon a helyeken, ahol a helyi vagy a nemzetiségi önkormányzat képviselő-testülete 2020. november 6. és 2022. április 9. között mondta ki a feloszlatást, április 10-től lehet ismét időközi választást tartani.

Amennyiben az önkormányzati választásnak már megvolt az időpontja, valamint jogerősen nyilvántartásba is vették az induló jelölteket, csak a voksolást nem sikerült megtartani, az elmaradt választást április 10-15. között kell kitűzni május 8-ra.

Az összesen több mint 160 kiírásra váró választás sora tovább bővülhet, több parlamenti mandátumot nyert polgármesternek és önkormányzati képviselőnek kell ugyanis döntenie kell két tisztség között, például Keszthely polgármesterének, Nagy Bálintnak, aki magabiztos győzelmet aratott körzetében április 3-án, a két pozíció azonban összeférhetetlen.

Polgármester nélkül marad Ásotthalom is, Toroczkai László ugyanis 5,88 százalékos listás eredménnyel a parlamentbe vezette a Mi Hazánk Mozgalmat, és ő fogja betölteni a párt 6 képviselői mandátumának egyikét – olvasható az Index cikkében.

A fővárosban is több kerületi képviselő a parlamentben folytatja munkáját, mint Orosz Anna, Bedő Dávid, Gelencsér Ferenc és Kanász-Nagy Máté, Újpesten pedig két időközi választás is várható, Barrel Zoltán önkormányzati képviselő ugyanis elhunyt, a két választást viszont nem lehet egy napon megtartani, mert Kanász-Nagy Máté egyelőre nem mondott le.