Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
366,02 Ft
Euró
393,70 Ft
Font
463,52 Ft
Bitcoin
63,268 $

Hetek kérdése, és Magyarországon is akkora lehet a baj, mint egy amerikai gócpontban

Jelentős mértékben felgyorsult a koronavírus-járvány terjedése hazánkban, és nagyon hasonló módon alakulnak a tendenciák, mint amit Floridában tapasztalhattunk korábban

...svg content...Budapest, 2020. július 17. Érkező utas testhőmérsékletét mérik a Liszt Ferenc-repülőtéren 2020. július 17-én. A reptéren a forgalom jelenleg a koronavírus-járvány előttinek csupán a töredéke, de hétről hétre több járat és utas fordul meg itt. Júliusra már csaknem tízezerre nőtt a napi utasszám, ami jelentős növekedés júniushoz képest, amikor a teljes havi forgalom 84,4 ezer utas volt, az egy évvel korábbi 1,5 millióval szemben. MTI/Balogh Zoltán
Belföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Jelentős mértékben felgyorsult a koronavírus-járvány terjedése hazánkban, és nagyon hasonló módon alakulnak a tendenciák, mint amit Floridában tapasztalhattunk korábban – számolt be a helyzetről Orosz Beatrix, az Innovációs és Technológiai Minisztérium vezető epidemiológusa.

Az Egyesült Államok országos szinten is koronavírus-epicentrumnak mondható, tekintve, hogy a legtöbb fertőzöttet és halálos áldozatot számlálták, ám az államszövetségen belül is vannak helyek, amelyek kiemelkednek az összes közül: kezdetben ilyen volt New York, újabban elsősorban Arizona, Florida, Texas és Kalifornia tartozik a súlyos számokat közlő államok közé. Soron kívül Magyar Péter diszkós ügye: Márki-Zay arra kéri, viselkedjen államférfihez méltóan

Floridában nagyon sajátos módon robbant be a koronavírus, ugyanis elsődlegesen a fiatalok körében indult útnak, akik az állam híres bulivárosaiban szállásolták el magukat. Négy-öt hét kellett ahhoz, hogy a fertőzési számokat utolérjék a halálozási számok, ugyanis ennyi idő alatt terjedt el az idősek körében, ahol jellemzően nagyobb a halálozási ráta.

Orosz Beatrix, az Innovációs és Technológiai Minisztérium vezető epidemiológusa szerint hazánkban is nagyon hasonló tendenciák vannak kibontakozóban, mint a nyáron Floridában. Szerinte ebből kifolyólag másabb védekezési stratégiára lesz szükség, mint az első hullám során, melynek sarokkövei a nagyszámú tesztelés, és a villlámgyors kontaktkutatás, valamint izoláció kell, hogy legyenek.

Ezzel viszont problémák lehetnek, legalábbis a Világgazdaság beszámolója szerint, ugyanis a koronavírus-teszteket végző mentősök egyre inkább kezdenek túlterheltté válni, olyannyira, hogy már az sem garantált, hogy 24 órán belül rendesen mintát tudnak venni a fertőzés-gyanús személytől.

Falus Ferenc korábbi tisztifőorvos pedig kritizálta a kormány intézkedéseit, ugyanis szerinte nem tettek megfelelő lépéseket a járványmegelőzés terén. Meglátása szerint azzal, hogy augusztusban engedélyezték a bulik, koncertek, kerti partik, falunapok, gólyatáborok és esküvők lebonyolítását, hagyták elszabadulni a járványt, pedig szerinte már rég be kellett volna tiltani a 15 fősnél nagyobb rendezvényeket.

ÍGY VÁLTOZOTT MEGYÉNKÉNT A FERTŐZÖTTEK SZÁMA SZEPTEMBER 9-ÉN