367,75 Ft
393,22 Ft
457,14 Ft
66,448 $

Hengerelt a Barcelona, négy fordulóval a LaLiga vége előtt eldőlt a bajnoki cím sorsa

Xavi együttese egyetlen félidő alatt elintézte a városi rivális Espanyolt.

MTI/EPA/Alejandro Garcia

Bense Róbert

Nem volt egyszerű szezonja a Barcelonának, az elmúlt időszak kálváriáit elnézve pedig tavaly ősszel még kevesen fogadtak volna arra, hogy négy év után a 2023-as lesz az, amikor ismét felérnek a csúcsra. Legalábbis a bajnokságban. Persze ne felejtsük el megemlíteni a Szuperkupát sem, ami azt jelenti, hogy Xavi ezt a nehéz évet is két trófeával zárhatja, ami nem kis dolog, főleg úgy nem, hogy az elmúlt éveket a bivalyerős Real Madrid és az Atlético Madrid uralta.

A Barcelona úgy ért a bajnokság véghajrájához, hogy túl sok nyitott kérdés már nem maradt, az teljesen világossá vált, hogy a Real Madrid mostanra minden erejét a BL-re fókuszálja, az Atlético Madrid pedig leginkább csak a második helyet célozhatja meg, de a kiesőjelölt Elchétől elszenvedett vereséggel most ettől is messzebb került. A katalánoknak így egyetlen pont is elegendő lett volna ahhoz, hogy négy év után ismét bajnoki címet ünnepelhessenek. Soron kívül Berepedezett a Keleti pályaudvar utascentrumának üvegfödéme, körbe kellett keríteni

Ám a Barca nem a kegyelempontért lépett pályára az Estadi Cornellá-El Pratban, ahol előzetesen nézve még akkor sem várt könnyű mérkőzés Xaviékra, hogy az Espanyol nem éppen élete formáját mutatja. A városi derbi viszont akkor is késhegyre megy, ha az ellenfél gyengélkedik. A Barcelona ráadásul égett már meg kiesés ellen küzdő csapattal, alig néhány hete a Getafe ellen is csak egy vérszegény döntetlenre futotta.

Itt azonban nem ez volt a helyzet, a Barca már a meccs elején jelezte: ha nem is hazai pályán, de Barcelonában szeretnék megünnepelni a bajnoki címet, és nem akarnak a Real Sociedad ellen kivárni. Ennek fényében komoly erődemonstrációt tartottak a katalánok, akik számára az is jó hír, hogy Lewandowski is előásta a góllövő cipőjét, amire óriási szükség volt.

A lengyel ugyanis már a 11. percben ajtó-ablak ziccerben mehetett, és nem is hibázott, alig kilenc perccel később pedig már kettő volt az előny, miután Pedri pontos beadását Balde kanalazta Pacheco kapujába. A Barcelona nem állt meg, gyakorlatilag a kapuja elé szegezte a hazaiakat, a 40. percben pedig el is dőlt a találkozó, Lewandowski Raphinhától kapott kitűnő passzt, a lengyel hálószaggató góllal hálálta meg az asszisztot.

A második félidő úgy folytatódott, ahogy az első abbamaradt, de Jong beadásából Kounde fejelt pontosan, az 53. percben már 0-4 szerepelt az eredményjelzőn. Innentől kissé alacsonyabb fokozatra kapcsolt a Barcelona, és mint a szezon során annyiszor, ezúttal is Ter Stegen bravúrjainak köszönhetően nem jött hamarabb a szépítés.

Végül aztán a 74. percben Puado már nem bízta a véletlenre, átemelt a német fölött, 1-4 – a Barcelonának ez volt a 12. bekapott gólja a szezon során, csak összehasonlításképp: a rangsorban második Atlético eddig 27-et kapott. Az utolsó negyedóra igazi adok-kapok volt, időnként igazán szórakoztató, bár védekezés szempontjából kissé rapszodikus futballal.

A 92. percben Joselu még fejjel beköszönt, de mindez a lényegen már nem változtatott, behozhatatlan előnyre tett szert a Barcelona, az utolsó négy bajnoki így már jutalomjáték lesz a katalánoknak, akik ezzel a győzelemmel a 27. bajnoki címüket ünnepelhették, és nehézségek ide vagy oda, ez egy komoly fegyvertény a jövőre nézve.