Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Hátráltatja a klímaváltozás elleni harcot a közösségi média

Számos tudós riadót fújt, miszerint a közösségi médiában megjelenő álhírek és tévhitek erősen aláássák a klímaváltozás megfékezése érdekében meghozott hosszabb távú döntések hatékonyságát.

...svg content...Porto Velho, 2019. augusztus 25. Lángol a dzsungel a Rondonia brazil szövetségi államban lévő Porto Velho közelében 2019. augusztus 24-én. Az Amazonas vidékén napok óta erdőtüzek pusztítanak. A Föld tüdejének is nevezett amazonasi esőerdő a legnagyobb a világon. Létfontosságú a szén-dioxid elnyelésében, ezáltal lassítja a globális felmelegedést. Hozzávetőleg egymillió őslakos és hárommillió növény- és állatfaj él a vidéken. A brazil kormány bejelentette, hogy 44 ezer katonát és katonai repülőgépeket vet be a tomboló erdőtüzek megfékezése érdekében. MTI/EPA-EFE/Joedson Alves
Greenbox
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

A Royal Swedish Academy of Science által készített jelentésben kihangsúlyozták, hogy az egészségesebb és hosszabb életű bolygó kialakítása érdekében hozott intézkedések, mint a fosszilis tüzelőanyagok kibocsátásának csökkentése, a túlhalászás visszaszorítása, komoly nehézségekbe fog ütközni, ha továbbra is olyan támadás zúdul rájuk, mint amit a közösségi médiában lehet tapasztalni.

A globális felmelegedés és a különböző állat- és növényfajok kihalása elleni nemzetközi fellépés komoly gondba kerülhet az álhírek és a tévhitek miatt – idézte a The Guardian. A tanulmány egyik szerzője, Owen Gaffney úgy fogalmaz: Soron kívül Így változik a boltok nyitvatartása október 23-án

„A közösségi média beszámolók egy annyira toxikus környezetet hoztak létre, hogy most már kifejezetten nehéz elkülöníteni a tényeket a fikciótól. Az emberiség egyik legnagyobb kihívása jelenleg, hogy egyszerűen nem tudjuk elkülöníteni a valóságot a kitalációtól. Ez ássa alá a demokráciákat, és korlátozza a lehetőségeket a bolygó megmentése terén”

Carl Folke, a tanulmány vezetőszerzője osztotta Gaffney véleményét, ugyanakkor megjegyezte, hogy már egyre több kormányon látszik az akarat, hogy a környezeti katasztrófa képezte fenyegetést valamilyen módon megakadályozzák. Hozzátette: a média még mindig polarizálja a nyilvánosságot, amely „bizonyosan nem válik a helyzet javára”.

A jelentésből egyértelműen kiderül, hogy a feladat nagyon nem lesz egyszerű, már csak az egyéb szempontok miatt sem. A Föld rendkívül gyorsan népesedik, és a tanulmány kalkulációja szerint akár a tízmilliárd fős lakosságot is elérhetjük globálisan, mely erősen megugró igényeket és a természet további felemésztését von(hat)ja maga után.

A hétfőn nyilvánosságra hozott tanulmány egyfajta alapként szolgál a történelem első „Nobel-díj csúcstalálkozójára”, amely a „Mi Bolygónk, Mi Jövőnk” tematikára épül fel. Eredetileg tavaly tartották volna az első találkozót, ám a koronavírus-járvány ennek is megálljt parancsolt, viszont idén sikerülni fog megtartani egy virtuális eseményként április 26-28 között.

Gaffney, aki a találkozó egyik szervezője is, kihangsúlyozta a tematika kapcsán, hogy a cél a klímaváltozás megfékezésének különböző módjaira való felhívás, és értekezés arról, hogy a mesterséges intelligencia vagy a szintetikus biológia hogyan tudná megmenteni a bolygónkat.

Deutsch Tamás: vérlázító provokációra készülnek Gyurcsányék

Deutsch Tamásnál többszörösen betelt a pohár Gyurcsány Ferencék miatt, szerinte megint hazudnak reggel, éjjel meg este.

Meglepően sokan kihagyják a kézmosást mosdóhasználat után

Emellett az is valószínűsíthető, hogy azok közül, akik kezet mosnak WC után és ebéd előtt, sokan nem figyelnek oda az alaposságra sem.

Szarvast gázoltak Piliscsabánál, kocsi alá került az állat

Súlyos baleset történt Piliscsabánál, ahol két gépkocsi is érintett volt egy szarvas elgázolásában, aki minden bizonnyal nem élte túl az ütközést.