Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
371,85 Ft
Euró
395,43 Ft
Font
461,74 Ft
Bitcoin
62,539 $

Hatástalannak bizonyult a Sanofi és a GSK koronavírus-vakcinája

Jövő évre, egészen pontosan 2021 decemberéig halasztották a Sanofi és a GlaxoSmithKline közös fejlesztésében készülő COVID-19 elleni védőoltás piacra dobását, mivel kiderült, hogy rendkívül alacsony effektivitási mutatóval rendelkezik.

Párizs, 2020. december 11. 2020. december 11-én közreadott kép a Sanofi francia gyógyszeripari vállalat párizsi székházáról 2012. szeptember 25-én. A Sanofi és a GlaxoSmithKline (GSK) brit székhelyû multinacionális gyógyszeripari cég 2020. december 11-én bejelentette, hogy a koronavírus ellen vakcinájuk nem lesz kész 2021 végéig. MTI/EPA/Yoan Valat
Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Jövő évre, egészen pontosan 2021 decemberéig halasztották a Sanofi és a GlaxoSmithKline közös fejlesztésében készülő COVID-19 elleni védőoltás piacra dobását, mivel kiderült, hogy rendkívül alacsony effektivitási mutatóval rendelkezik.

A gyógyszeripari cégek bejelentették, hogy februártól kezdődően javítani fognak a készítményen, ami az 50 év feletti önkéntesek szervezetéből mindezidáig nagyon gyenge immunválaszt váltott csupán ki. Ha a frissített tervek szerint haladnak, akkor leghamarabb 2021 decemberére készülhetnek el a vakcinák – számolt be róla a Bloomberg. Soron kívül Ketten meghaltak a Ferihegyi repülőtérre vezető úton, az okozó elmenekült

Az eredményeket óriási csalódásként értékelték a vállalatoknál. Amíg a Pfizer és BioNTech vakcináinál 95 százalékos hatékonyságot mértek, addig a Moderna oltóanyaga, valamint a kínai és orosz gyártmányú szerek is jó irányba haladnak afelé, hogy alkalmazásukkal végleg megálljt parancsolhassanak a koronavírus terjedésének.

A Sanofi védőoltásánál replikáns DNS technológiát használnak, amelyet a GSK adjuvánsaival egészítenek ki az immunreakció felerősítése érdekében. Korábban azt lengették be a cégek, hogy 2021-re egymilliárdnál is több adag vakcinát fognak legyártani.

A Sanofi egyébként egy másik mRNS alapú oltóanyagot is fejleszt, ami egyelőre még az első emberi kísérleti fázisig sem jutott el.

Ha a módosított ütemtervet teljesíteni tudják, akkor a második és harmadik tesztszakaszok 2021 második negyedévében kezdődhetnek meg, így csak jövő év végére válhat elérhetővé az addigra már valószínűleg elavult védőoltás.

Izrael felbőszítheti Iránt a robbanások után

Egyre több forrás számol be arról, hogy izraeli rakéták csapódhattak be Irán területén, ahol többek között nukleáris létesítmények is találhatóak.