Halott tanár tart órákat az egyik egyetemen
A kanadai Montrealban található Concordia Egyetem hallgatója, Aaron Ansuini sokkoló felfedezést tett nemrég, ugyanis rájött, hogy a művészettörténetet oktató tanárja valójában már nem él.
Ansuini a Twitterre feltöltött bejegyzésében arról írt, hogy nemrég tudta csak meg, hogy a tanár, akitől éppen leckéket vett, 2019-ben eltávozott az élők soraiból, mégis hasznos információkat tudott meg tőle, ami számára egészen bizarr módon hatott.
„Igaz, hogy folyamatosan elhunyt szakemberek által megírt könyveket olvasok, de azért kissé elszörnyülködtem afelett, amikor egy e-mailben kérdést intéztem a tanáromnak, majd válaszul egy emléküzenetet kaptam.”
A Concordia Egyetem a Slate magazin megkeresésére megerősítette a híreket, miszerint François-Marc Gagnon, a művészettörténeti kar egyik kiemelkedő professzora valóban elhunyt 2019-ben, egy évvel a koronavírus-világjárvány kitörése előtt.
Halála ellenére azonban az oktatóanyagai és előadásai fennmaradtak az online katalógusban, ahonnan a diákok bármikor letölthetik őket. Mivel jelenleg mindenki a távoktatásra állt át, ezért a tanársegédek valószínűleg Gagnon egykori anyagait küldhették ki a hallgatóknak, ám arról elfeledkeztek értesíteni őket, hogy a professzor úr már nem él.
Zenészek el nem készült vagy félbehagyott felvételeit gyakran közzéteszik az érintett személyek halála után, mint ahogyan a közösségi médiában lévő felhasználói fiókok is túlélik az elhunyt személyeket, a jelenség azonban a felsőoktatásban ritkaságszámba megy.
Az incidens az online oktatás problémáira is reflektál, hiszen a covid-pandémia közben a digitális tanítás sokszor nem éppen zökkenőmentesen zajlik.