Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Halálos szelfi – 200 métert zuhant a fiatal hegymászó, nem élte túl

Halálos szelfi – 200 métert zuhant a fiatal hegymászó, nem élte túl

Halálos szelfi – 200 métert zuhant a fiatal hegymászó, nem élte túl
Shutterstock/Illusztráció

Sokkoló tragédia rázta meg Kína Szecsuán tartományát, ahol egy 31 éves férfi, akit a sajtó csak Mr. Hong néven azonosított, szeptember 25-én életét vesztette, miután több mint 200 métert zuhant a Nama-hegy havas lejtőin, miközben szelfit próbált készíteni.

A férfi egy túracsapat tagjaként érkezett a 5588 méter magas csúcsra, ám a beszámolók szerint a fotó kedvéért kikapcsolta a biztosítókötelet, és nem használt jégcsákányt sem. Szemtanúk elmondták, hogy „nem tudta visszanyerni az irányítást, és a többiek tehetetlenül nézték, ahogy a mélybe zuhan.” A közösségi médiában megosztott felvételeken látható, ahogy a férfi megcsúszik, majd a hegyoldalon végiggurulva eltűnik a sziklák között.

A cikk a videó után folytatódik

A Daily Goat beszámolója szerint Hong mintegy 5300 méteres magasságban csapódott a sziklás terepbe, és a helyszínen életét vesztette. A Kangding városi Oktatási és Sporthivatal közölte, hogy a csoport nem jelentette be előre a mászást, és nem rendelkezett hivatalos engedéllyel.

Egy helyi tisztviselő így nyilatkozott: „Ha a hágóvasat nem veszi le, és a kötelet nem oldja ki, ez talán nem történik meg.” A Szecsuáni Hegymászó Szövetség hozzátette, hogy a férfi nem volt hivatásos túravezető, ellentétben néhány online állítással. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.

A tragédia rámutat arra, hogy a közösségi médiában terjedő veszélyes szelfik milyen súlyos következményekkel járhatnak. Az év elején hasonló eset történt Srí Lankán, ahol egy orosz turista, Olga Perminova (53) vesztette életét, miután a híres Podi Menike vonatjáról kihajolva próbált szelfit készíteni. A rendőrségi jelentés szerint „a nő egy sziklába ütődött, leesett a vonatról, és súlyos fejsérüléseket szenvedett.” Bár kórházba szállították, később belehalt sérüléseibe – jelenti a Mirror.