18+

A megtekinteni kívánt tartalom csak felnőtteknek ajánlott.

Elmúltál már 18 éves?

Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Lesújtó tragédia – három tinédzser halt meg egy hajnali autóbalesetben

Lesújtó tragédia – három tinédzser halt meg egy hajnali autóbalesetben

Lesújtó tragédia – három tinédzser halt meg egy hajnali autóbalesetben
Shutterstock/Illusztráció

A három tinédzser olyan súlyos sérüléseket szenvedett a floridai helyszínen, hogy már nem lehetett rajtuk segíteni.

A Florida Autópálya-rendőrség (FHP) vizsgálja annak a tragikus balesetnek a körülményeit, ami vasárnap hajnalban történt Apopkában, és amiben három tinédzser életét vesztette, további három pedig súlyosan megsérült. A hatóságok közlése szerint „a baleset vasárnap hajnali 1:37 körül történt a Welch Roadon, a Wekiwa Drive közelében”.

A cikk a videó után folytatódik

Az FHP tájékoztatása szerint egy 2020-as Chevrolet Silverado haladt kelet felé a Welch Roadon, amikor a 17 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett egy kanyarban. „A pickup letért az útról, egy fának csapódott, majd felborult” – közölték a hatóságok.

A járműben hat fiatal utazott. A sofőrt, valamint két utast – egy 15 és egy 14 éves fiút – kórházba szállították súlyos, de nem életveszélyes sérülésekkel. Három másik tinédzser azonban nem élte túl a balesetet: „Két utast, egy 17 éves és egy 13 éves fiút a helyszínen halottnak nyilvánítottak. Egy 17 éves utast az AdventHealth Apopka kórházba szállítottak, ahol halottnak nyilvánították” – áll az FHP közleményében – írja a Fox 35.

A tragédia különösen megrázta a helyi közösséget, mivel az áldozatok az Apopka Középiskola és a Kelly Park Iskola diákjai voltak. Melissa Byrd, az Orange megyei iskolatanács tagja a Facebookon osztotta meg együttérzését: „Az egyik legnehezebb része az iskolaszéki munkának, amikor tragédia történik, és elveszítjük egyik értékes diákunkat. Apopka és az OCPS közössége ma pusztító veszteséget szenvedett, amikor három diákunk életét vesztette egy tragikus autóbalesetben Apopkában. Kérlek, imádkozzatok az Apopka High School és a Kelly Park School K-8 közösségéért, miközben feldolgozzák a veszteséget. Öleljétek át gyermekeiteket és szeretteiteket, és mutassátok ki szereteteteket minden nap.”

Az Orange megyei iskolák szóvivője megerősítette, az érintett iskolák családjait vasárnap reggel értesítették a tragédiáról, és „mindkét intézményben tanácsadók állnak a diákok és a dolgozók rendelkezésére”.

A baleset pontos okát egyelőre nem sikerült megállapítani, a vizsgálat folyamatban van. Az FHP közlése szerint „egyelőre nem világos, miért veszítette el a sofőr az irányítást a jármű felett”.