Százmilliárd forintos károkat okoznak világszerte a hackerek
Globális fellépést indítványoztak a kiberbűnözőkkel szemben, akik az elmúlt két évben legalább 1,3 milliárd dollárt gyűjtöttek be zsarolóvírusokkal.
A Bloomberg értesülései szerint 2020-ban 692 millió dollárt, 2021-ben pedig 602 millió dollárt utaltak hackereknek váltságdíj gyanánt, és ha nem születik globális összefogás az online bűnözéssel szemben, akkor idén tovább romolhat a helyzet.
A legfőbb probléma, hogy a hackerek áldozatai gyakran nem árulják el, ha feltörték a rendszerüket, vagy ha zsarolás áldozatává váltak, inkább kifizetik a tetemes pénzösszegeket.
Az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság és Ausztrália közös fellépést szorgalmaz a hackerek megállítására, akik újabb módszereket vetnek be a siker érdekében. A Biden-adminisztráció már rengeteg kezdeményezést indított az utóbbi időben a kibervédelem megerősítése érdekében a közszférában és a magánszektorban is.
A leghírhedtebb zsarolóvírusos hackercsoportok a Conti, az Evil Corp. és a Darkside, közülük az utóbbi volt a felelős a Colonial Pipeline ellen intézett nagyszabású kibertámadásokért is.