Ezt tanácsolja Győrfi Pál a biztonságos nyári bulizáshoz, hasznos tippeket osztott meg
A szakértő kiemelte, nem a drogozások és a féktelen ivászatok okozzák a problémák jelentős részét, sokkal inkább kisebb sérüléseket és enyhébb rosszulléteket látnak el a helyszíneken.
Az Országos Mentőszolgálat szóvivője, Győrfi Pál elárulta, a szakemberek évről évre felkészülten, részletes mentési tervekkel érkeznek a fesztiválokra, emellett pontosan kiszámítják azt is, hány mentőautóra és mentőegységre lehet szükség, illetve hol kell elhelyezkedniük.
A nagyobb eseményekre elsősegélynyújtó és sürgősségi ambulanciát is kivezényelnek, majd hozzátette, a feltételezésekkel ellentétben nem a drogozások és a féktelen ivászatok okozzák a problémák jelentős részét, sokkal inkább kisebb sérüléseket és enyhébb rosszulléteket látnak el a helyszíneken.
Leggyakrabban különböző lábsérüléseket szoktak kezelni, amely talán nem is olyan meglepő annak fényében, hogy a nagy tömegben, nem megfelelő cipőválasztással könnyedén szerezhetünk bokasérüléseket, így zárt cipőt ajánlott, amely lehetőleg a bokát is fogja.
A rosszullétek kapcsán többségében a hőséget, valamint a nem megfelelő folyadékfogyasztást okolja, mivel a szervezetnek akár 4-5 liter vízre is szüksége lehet, ha valaki bulizik vagy fesztiválon van, amely a nagy melegben fokozottan igaz, ezért fontos a tudatosság.
Győrfi Pál kifejtette, sokan attól félnek, hogy „a strandtestük veszélybe kerül attól, ha megesznek valamit”, elegendő étel nélkül azonban leeshet a vércukorszint, az pedig ájuláshoz vezethet, ám a népszerű gyorsételek helyett inkább könnyű fogásokat válasszunk.
Az öltözet kapcsán a szellős, természetes anyagú darabokat emelte ki, ha pedig valakinek nagyon melege lenne, próbáljon lezuhanyozni vagy csobbanni egyet a vízben, ám ittas állapotban semmiféleképp, hiszen annak tragédia lehet a vége.
Hangsúlyozta, hogy minden évben találkozik „fejesugró” esetekkel, akik nem tudják mennyire sekély a víz, a vakmerőség pedig nyaki gerincsérüléssel, bénulással vagy akár halállal is végződhet, emellett mély vízbe kizárólag az menjen, aki tényleg tud úszni – derül ki az Index beszámolójából.
A magas UV-sugárzás miatt a bőr védelme kifejezetten fontos, hiszen a leégés is gyakorinak számít a fesztiválokon, azonban a házi megoldások nem célravezetők, akár el is fertőzhetik a sebet, ezért csak a patikákban kapható készítmények alkalmazását javasolja, valamint a megelőzést.
A szóvivő mindemellett a szülőket is megnyugtatta, mivel elmondása szerint az egy négyzetkilométerre eső mentők és egészségügyi dolgozók száma ezeken a rendezvényeken a legmagasabb az egész országban.