Tanulmány vizsgálta az oltásellenesség és a gyerekkori traumák közötti kapcsolatot
Azok a gyerekek, akik traumatikus eseményeket éltek át korai életszakaszaikban, a felmérések szerint valószínűbben táplálnak ellenérzéseket a maszkviseléssel és a korlátozásokkal kapcsolatban.
2285 walesi lakos vett részt abban a felmérésben, amely azt hivatott kideríteni, hogy miért nem oltakoznak a britek, annak ellenére, hogy a brit népesség 9 százaléka nem volt hajlandó felvenni egyetlen adag vakcinát sem, pedig azok több mint egy éve ingyenesek és elérhetők bárki számára.
A 18 év feletti résztvevőket a hátrányos gyerekkori élményeikről kérdezték, valamint arról, hogy mennyire bíznak azokban az információkban, amelyek a koronavírusról és az oltásokról megjelennek, és arra is kíváncsiak voltak, hogy támogatják-e a távolságtartás és maszkviselés megszüntetését.
Az Infostart cikke szerint a gyermekkori tapasztalatok közül különös figyelmet fordítottak arra, hogy a résztvevőket mennyire érintette korábban fizikai, szóbeli vagy szexuális bántalmazás, volt-e részük családon belüli erőszakban, tapasztaltak-e közelről mentális betegséget vagy alkohol- és drogfogyasztást, került-e börtönbe családtag, de azt is figyelték, hogy együtt vagy külön nevelték-e a gyerekeket a szülők.
Ez alapján megállapításra került, hogy a válaszadók fele nem szenvedett el a felsoroltak közül semmilyen traumát, ötödük egyet, hatoduk kettőt-hármat, tizedük pedig több mint négyet. Minél több traumás helyzettel kellett gyerekként szembesülniük, annál valószínűbb volt, hogy igazságtalannak érzik a lezárásokat és a maszkviselést, vagy esetleg nem hisznek a koronavírussal kapcsolatos hivatalos információknak.
A négyféle traumát átélők esetében kétszer akkora volt az esély arra, hogy megszegik a szabályokat, illetve háromszor akkora, hogy kételkednek az oltások hatékonyságában és relevanciájában, főképp a 18-29 éves korosztálynál, náluk 38 százalékos potenciált mutattak ki arra vonatkozóan, hogy miért nem vesznek fel oltást.