A Greenpeace gigantikus sziklatömböket dobálna a vízbe, hogy megóvja a védett cornwalli tengeri területet
A halászat megakadályozására a Greenpeace gigantikus sziklatömböket dobálna a vízbe, ezzel kialakítva egy „sziklahatárt”, mindezt annak érdekében, hogy megakadályozza a védett tengeri területen történő halászatot.
A Greenpeace aktivistái most azt tervezik, hogy hatalmas sziklatömböket dobálnak a tengerbe a cornwalli partoknál, hogy megakadályozzák az ipari halászhajók tevékenységét a védett területen, ahol harcsák, kagylók és korallok élnek, ám a halászhajók által használt háló tönkreteszi élőhelyüket.
Az Egyesült Királyságban található Cornwalltól mintegy 190 kilométerre délnyugatra fekszik a South West Deeps elnevezésű terület, ahol még mindig engedélyezett a halászat, annak ellenére, hogy a területet már hivatalosan is védett tengeri területté nyilvánították.
A Greenpeace adatai szerint évente átlagosan 5000 órán át halásznak vonóhálóval, az eszköz azonban tönkreteszi a tengerfenék élővilágát. A szervezet ezért bejelentette, hogy azt terveik, hogy létrehoznak egy „víz alatti sziklahatárt”, hogy megóvják a mintegy 4655 négyzetkilométeres területet, s megakadályozzák a vonóhálós halászatot.
A Greenpeace kezdeményezése mögé beállt egy híresség is, Simon Pegg, akit a legtöbben olyan vígjátékokból ismerhetnek, mint a Paul, vagy a Haláli hullák hajnala. Pegg kijelentette, „nem kérdés”, hogy beáll a kezdeményezés mögé, hozzátéve, hogy a vizek élővilágának védelme „nemcsak az élővilág helyreállítását segíti, de a helyi halászok megélhetésének helyreállítását és a part menti közösségek megerősítését is szolgálja”.
A Sky News jelentése szerint a Greenpeace pedig annyira megörült Pegg támogatásának, hogy az egyik sziklára még a nevét is felfestik majd. A Greenpeace Arctic Sunrise nevű hajója az elkövetkező hetekben indul útnak, hogy létrehozza a „sziklahatárt”, ám a brit kormány nem nézi túl jó szemmel az akciót, és a korábban a Dogger Banknál bedobott hatalmas gránittömb miatt bíróság elé is állította a szervezetet az általuk elkövetett környezetvédelmi jogsértések miatt.