394,23 Ft
469,46 Ft
63,156 $

Kiesett a Ferencváros a Bajnokok Ligájából

A Ferencváros azért küzdött hazai pályán az FC Midtjylland ellen, hogy a Bajnokok Ligájában maradjon.

...svg content...Fotó: A Midtjylland játékosai örülnek a góljuknak a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében, a Ferencvárosi TC - Midtjylland (dán) visszavágó mérkőzésen a Groupama Arénában 2024. augusztus 13-án. MTI/Hegedüs Róbert

A Fradi egy igen erős kerettel vágott neki az idei szezonnak, és eddig összességében hozták is a kötelezőt. Varga Barnabás óriási erősítést jelent majd, ha újra játszhat, és lehetséges, vele egészen más helyzet alakult volna ki az FC Midtjylland ellen idegenben, akik kétgólos előnybe kerültek.

A Ferencváros előtt megvoltak a helyzetek, de még csak szerencséje sem volt a legendás fővárosi csapatnak. Pascal Jansen, a Fradi edzője azonban egy pillanatra sem adta fel, és úgy küldtek ki a pályára a fiait, mintha azok éhes oroszlánok lennének. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

A Ferencváros a vártnak megfelelően igencsak bekezdett, és nyomás alá helyezte a dánokat, gyakorlatilag az első másodperctől kezdődően. Ezzel hosszú perceken át nem is tudott mit kezdeni az ellenfél, és csak idő kérdése volt, mikor szerez vezetést a magyar csapat.

Nem lett meg a továbbjutás

Röviddel az első 15 percet követően futott be a Fradi gólja, ami Cisse nevéhez fűződött, aki az első félidő végén hatalmasat mentett, egyértelműen góltól óvta meg a Ferencvárost egy balszerencsés szituációt követően. Duplán sokat köszönhettek védőtársuknak a játékosok, így élt a remény az egyenlítésre, mert összesítésben 2-1 volt az állás. Az első félidő lefújása előtt volt egy kényszerű csere is, Pesic sérülése miatt Bassey kapott lehetőséget.

A második félidőt még erősebb kezdték a magyarok, 40 másodperc alatt kétszer is betalálhattak volna, ami újabb figyelmeztetés volt a dánok számára. Az 50. percben azonban a Midtjylland a semmiből betalált, amivel megint két góllal vezettek.

Nem sokkal ezután Cisse majdnem megint gólt lőtt, nagyot kellett védenie a Midtjylland kapusának. Végül a Fradi nem tudott változtatni az eredményen, 3-1-es összesítéssel búcsúzott a Bajnokok Ligája küzdelmeitől. Az utolsó percekben egy taposó mozdulat miatt Rault még ki is állították, de ez már nem osztott, nem szorzott.