Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Földrengés volt Fukusimában, felfüggesztették az atomerőmű hűtővizének kibocsátását

Közleményt adott ki az erőmű üzemeltetője, elővigyázatosságból rendelték el a leállást.

...svg content...Fukusima, 2023. július 21. 2023. július 21-én, egy sajtóbejáráson készült kép a sugárszennyezett hûtõvíz tárolására alkalmas tartályokról a Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCH) által üzemeltetett, a 2011-es földrengést követõ szökõárban megsérült fukusimai Daiicsi atomerõmûben. Japán rövidesen megkezdi a radioaktív elemektõl nagy teljesítményû szûrõrendszer segítségével (ALPS – Advanced Liquid Processing System) megtisztított hûtõvíz óceánba engedését. MTI/EPA pool/Majama Kimimasza
Ázsia

Bense Róbert

Szerkesztő

Helyi idő szerint a péntek délben 5,8-as földrengés rázta meg Fukusima térségét, minek következtében leállították az atomerőmű megtisztított hűtővizének Csendes-óceánba történő engedését. A létesítmény üzemeltetője szerint nem történt üzemzavar, elővigyázatosságból állították le a kibocsátást.

A TEPCO közleménye szerint az előre meghatározott biztonsági előírásokat követték, és nem észleltek radioaktív szivárgást az atomerőmű területén, mint írták, a „megfigyelőállásokon mért értékek továbbra is normálisak”. Az üzemeltető közölte, hogy folytatják munkálataikat – írta meg a CNA. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

A japán nukleáris szabályozó hatóság nem sokkal a földrengés után szintén azt közölte, hogy sem a 2011-es földmozgás és cunami után megrongálódott Fukusima Daiicsi erőműben, sem a közeli Fukusima Dainiban nem észleltek rendellenességet, sem pedig szivárgást.

Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, a tokiói elektromos művek tavaly ősztől a tisztított hűtővizet már közvetlenül az óceánba engedheti, februárban azonban komoly incidens történt, és mintegy 5,5 tonnányi radioaktív víz szivárgott a Csendes-óceánba.

Kína és Oroszország élesen bírálta a kibocsátást, és megtiltotta a japán tengeri halak importját, azzal érvelve, hogy Japán szennyezi a környezetet. A megtisztított hűtővizet a 2011-es baleset óta gyűjtötték az atomerőmű területén, több évtizedig tart, mire az óceánba engedik.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.