Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Halálos földcsuszamlás Ecuadorban, legalább 11 ember vesztette életét (videó)

Halálos földcsuszamlás Ecuadorban, legalább 11 ember vesztette életét (videó)

Halálos földcsuszamlás Ecuadorban, legalább 11 ember vesztette életét (videó)
Fotó: Az indiai Országos Katasztrófavédelmi Erõ (NDRF) által közreadott képen veszélyhelyztbe került embereket mentenek a Mahárástra államban fekvõ Balinge faluban 2021. július 25-én. A heves monszuesõzések okozta földcsuszamlások és árvizek legalább 138 ember halálát okozták Nyugat-Indiában. MTI/EPA/Országos Katasztrófavédelmi Erõ

Húsz éve nem fordult elő ekkora esőzés, a csapadék fellazította a talajt, ami a lejtőn lezúdulva házakat, autókat és embereket ragadott magával.

Legalább 11 ember halt meg Ecuador fővárosában, Quitóban, amikor a Pichincha vulkán lejtőin megindult a talaj, és maga alá temetett egy rekreációs területet 8 épülettel. A földcsuszamlást az elmúlt két évtized leghevesebb esőzése váltotta ki, szakértők szerint a lezúduló csapadék mennyisége csaknem negyvenszerese volt az előrejelzettnek.

„Láttam, hogyan ragad el az áramlat egy férfit és egy gyereket. Borzalmas volt”

– idézett egy helyi lakost az ecuadori El Universo újság.

Ahogyan a BBC is beszámolt, a katasztrófa során legalább 32 ember sérült meg, a helyi segélyszolgálatok pedig drámai videót tettek közzé a hömpölygő árról, amely autókat sodor magával.

A katasztrófavédelem és a rendőrség a helyszínre vonult, a hatóságok pedig a hadsereg bevetését is tervezik, hogy segítsenek a kutatási és mentési műveletekben.