Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Hamarosan indul a jegyértékesítés a 2026-os labdarúgó-világbajnokságra

Hamarosan indul a jegyértékesítés a 2026-os labdarúgó-világbajnokságra

Hamarosan indul a jegyértékesítés a 2026-os labdarúgó-világbajnokságra
Shutterstock

A FIFA hivatalosan is bejelentette, hogy szeptember 10-én kezdetét veszi a jegyértékesítési folyamat a 2026-os labdarúgó-világbajnokságra, amit Mexikó, az Egyesült Államok és Kanada közösen rendez.

A világszerte hatalmas érdeklődéssel várt esemény jegyei több szakaszban kerülnek forgalomba, és első körben a hivatalos regisztrált érdeklődők pályázhatnak a belépőkre. „Alig várjuk, hogy ismét vendégül láthassuk a világot Észak-Amerikában, ahol Kanada, Mexikó és az Egyesült Államok rendezi meg minden idők legnagyobb és legnagyszerűbb sporteseményét” – fogalmazott közleményében Gianni Infantino, a FIFA elnöke. „Bátorítunk minden szurkolót világszerte, hogy készüljön fel a jegyvásárlásra, ezek lesznek a világ legkeresettebb ülőhelyei.”

A cikk a videó után folytatódik

A FIFA egyelőre nem közölt részletes információkat arról, pontosan hogyan zajlik majd a jegyek kiosztása, azonban megerősítették, hogy az előzetesen regisztrált érdeklődők szeptember 10-től pályázhatnak elsőként. „A jegyértékesítés 2025. szeptember 10-i kezdettel több szakaszban történik majd, egészen a döntő mérkőzésig, amit 2026. július 19-én rendeznek meg. Minden szakasz különbözhet a vásárlási eljárásokban, fizetési módokban és a jegytípusokban – a részletes tudnivalókat a következő hónapok során tesszük közzé.”

A 2026-os világbajnokság új mércét állít: a megszokottnál több csapat részvételével, 48 válogatott és 104 mérkőzés várja a szurkolókat. Mexikó és Kanada 13-13 mérkőzést rendez, míg a többi találkozóra az Egyesült Államokban kerül sor, beleértve az összes kieséses szakasz meccsét a negyeddöntőktől kezdődően. A nyitómeccset 2026. június 11-én Mexikóvárosban, míg a döntőt július 19-én New Jersey-ben, a MetLife Stadionban játsszák.

Trump is beugrott

Az Egyesült Államok a közelmúltban egyfajta „főpróbaként” szolgált, hiszen júniusban itt rendezték meg a FIFA Klubvilágbajnokságát. Bár a torna összességében sikeresnek bizonyult, voltak kihívások. A Chelsea-PSG döntőn, amit a MetLife Stadionban játszottak, több mint 81 ezres közönség előtt arattak 3-0-s győzelmet az angolok, azonban több csoportmeccs siralmasan alacsony nézőszámot hozott – írja az Al Jazeera.

A tikkasztó hőség is komoly próbát jelentett játékosoknak és szurkolóknak egyaránt, főként a nap közepére időzített mérkőzések során. Ennek ellenére számos meccs kiváló hangulatban, magas nézőszám előtt zajlott, és a torna néhány meglepetéseredménye is felhívta magára a figyelmet.

A vb-re való felkészülést némileg beárnyékolják Donald Trump amerikai elnök politikai döntései, amik közvetlenül is érinthetik a nemzetközi szurkolókat. A nyáron életbe lépett utazási korlátozások értelmében 19 ország állampolgárai – köztük Irán, amik válogatottja már biztosította részvételét – komoly akadályokkal szembesülhetnek az USA-ba való beutazás során.

Érdekesség, hogy Trump aktív figyelmet tanúsított a klubvilágbajnokság iránt: a Juventus csapatát a Fehér Házban fogadta, majd a döntőn is személyesen megjelent, sőt a trófeaátadón is részt vett, ahol együtt ünnepelt a Chelsea játékosaival. Bár az Egyesült Államokban a futball népszerűsége sokáig elmaradt az amerikai futball, a baseball és a kosárlabda mögött, az utóbbi években jelentős növekedés figyelhető meg. Ezt a trendet jelentősen felerősítette Lionel Messi 2023-as szerződtetése az Inter Miamihoz, amely új rajongói hullámot indított el a tengerentúlon.

A legutóbbi világbajnokságot Katar rendezte 2022-ben, ahol Argentína harmadszor hódította el a trófeát, Messi pedig végleg beírta nevét a futball történelmébe.