A Fidesz emlékeztette az embereket, miket tett a Gyurcsány-kormány az egészségüggyel
Vitályos Eszter kormányszóvivő állt a kamerák elé, és reagált a baloldal, elsősorban Gyurcsány Ferenc és Magyar Péter kritikájára, aki kórházjárásra indult.
Legutóbb Magyar Péter arról írt a közösségi oldalán, hogy feljelentést tesz a magyar egészségügyi helyzet miatt, és arra kéri Orbán Viktor miniszterelnököt, szakítsa meg a nyaralását, hívjon össze egy rendkívüli ülést, majd nevezze meg a felelős személyeket.
Erre is reagált most Vitályos Eszter kormányszóvivő, megjegyezvén, 2010 előtt a szocialista időszakot a pénzkivonás jellemezte, körülbelül 600 milliárd forint értékben. Hozzátette, a kormányváltás előtt a privatizáció volt a jellemző az országra, és az üzleti szemlélet jegyében be akarták vezetni a napidíjat és a vizitdíjat, amiből óriási botrány lett.
Vitályos többek között kitért arra is, hogy az akkor kormányon lévő mostani ellenzék több tucat kórházat zárt be Gyurcsány Ferenc vezetésével. Ugyancsak kiemelte, 3 ezer orvost ,illetve 6 ezer egyéb egészségügyi dolgozót, főként ápolókat rúgtak ki, akik emiatt külföldre kényszerültek távozni.
„Mindezek nyomán annyira csődbe jutott az egészségügy, hogy 2008-ban az akkori kormányzat egyhavi bért el is vett a dolgozóktól, s a kórházak annyira eladósodtak, hogy később a Fidesz-KDNP kormányzatnak 60 milliárd forintos kórházkonszolidációt kellett végrehajtania.” – tette hozzá a kormányszóvivő.
Vitályos Eszter a videójában említést tesz arról, hogy a Gyurcsány-kormány az összeomlás szélére sodorta az egészségügyre. A jelentős béremelések mellett a Fidesz felújított 91 kórházat, 54 rendelőintézetet, 107 mentőállomást és 23 új rendelőintézetet, valamint 41 új mentőállomást építettek.