Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Nem volt ki a négy kereke a Ferrarinak Hollandiában

Nem volt ki a négy kereke a Ferrarinak Hollandiában

Nem volt ki a négy kereke a Ferrarinak Hollandiában
Zandvoort, 2022. szeptember 4. Technikusok dolgoznak a spanyol Carlos Sainz, a Ferrari versenyzõjének autója körül a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Holland Nagydíján a zandvoorti pályán 2022. szeptember 4-én. MTI/AP/EPA pool/Christian Bruna

Ezúttal Carlos Sainz Jr. húzta a rövidebbet.

Újabb kínos jelenetet kellett megmagyaráznia a Ferrarinak. Idén ez már a sokadik, szinte minden versenyen van valami baki ami másodpercekbe, pozíciókba kerül, ezzel együtt pedig a világbajnoki cím is nagyon távolinak tűnik.

A cikk a videó után folytatódik

Nem csupán az egyéni, hanem a konstruktőri is, hiszen most Sainznál sikerült egy kabaréba illő kiállást produkálnia a maranellóiaknak. A 14. körben megejtett kerékcserénél ugyanis minden volt a szerelőknél, csak épp egy hátsó kerék hiányzott.

Sainznak ez nem kevesebb mint tíz másodpercébe került a megszokott 2-3 helyett, amivel lényegében elveszítette az esélyét arra, hogy az élmezőnyben küzdhessen az előkelő helyezésekért.

A hibát követően a középmezőnybe zuhant vissza, és bár a spanyolon nem múlott – hiszen szépen kapaszkodott – a második kiállás után még egy 5 másodperces büntetést is kapott, így csupán a 8. helyen végzett.

Mattia Binotto csapatfőnök azzal magyarázta az esetet, hogy túl későn hozták meg a döntést az első kiállásnál, a stratégiájuk lassúnak bizonyult. Elég sánta érv, az egyszer már biztos, Binotto mindenesetre kijelentette, hogy az autójuk tempója miatt jobban aggódik jelenleg. Minden téren van hova javulnia a Ferrarinak.