Feltaláló lett és saját kísérleteket folytat egy AI tudós
A mesterséges intelligencia saját találmányokat kreál és segítség nélkül folytatja saját kísérleteit.
Eddig sokaknak fel sem tűntek a Vancouveri Brit Columbia Egyetem egyik kiemelkedő mesterséges intelligencia laboratóriumának nemrégiben megjelent kutatási cikkei, melyekben a meglévő algoritmusok és ötletek fokozatos fejlesztéséről olvashatunk.
Pedig ezek az írások nagyon is különlegesek, ugyanis teljes egészében egy AI tudós munkái, melyet az UBC laboratóriumában fejlesztettek ki az Oxfordi Egyetem kutatóival és a Sakana AI nevű startup céggel közösen.
A nem mindennapi projekt egy újabb lépés egy olyan dolog felé, mely forradalminak bizonyulhat: hagyni a mesterséges intelligenciát új ötleteket kitalálni, felfedezni, és tanulni.
Noha a mai AI-k egészen lenyűgöző dolgokra képesek, valójában nagyon is le vannak korlátozva, hiszen ember által generált képzési adatokból kell dolgozniuk és tanulniuk.
Amennyiben azonban az ilyen ember által készített adatbázisok helyett alternatív módon, kísérletezés és felfedezés útján tanulhatnak, úgy olyan képességeket sajátíthatnak el, melyek jóval túlmutatnak mindazon, amit az emberek eddig megmutattak nekik.