Felmérés: Keveset alszanak a magyarok a covid-járvány óta
A szövetség elnöke szerint a megfelelő minőségű és elegendő időtartamú alvás a mindennapi egészségünk nélkülözhetetlen része.
Sokan talán nem is gondolják, mennyire fontos a rendszeres, minőségi alvás, ami egy egészséges felnőtt ember esetében 7-9 órát jelent éjszakánként, egyéntől függően, ám vannak, akiknek az alvásigénye ettől jelentősen eltér.
A Magyar Alvás Szövetség szerint ez utóbbiak esetében a pihenésük minősége vizsgálatra érdemes, mivel az ennél jóval kevesebbet, de a többet pihenők alvás állapota is kritikus lehet – derül ki az Országos Sajtószolgálat oldalán megjelent beszámolóból.
Elmondásuk alapján a folyamatosságnak is jelentősége van, tehát annak, hogy a szükséges alvásidőt lehetőleg minden éjszaka megadjuk a szervezetünknek, illetve az esetleges alvásmegvonási időt pótoljuk.
A szövetség és a Szinapszis Egészségkutató legújabb felméréséből kiderült, hogy a magyarok nem igazán dicsekedhetnek azzal, hogy bajnokalvók lennénk, ugyanis az adatok arra utalnak, hogy kevesebbet és rosszabbul alszunk a koronavírus-járvány óta.
Délkelet-Ázsiában viszont más a helyzet, mivel egy helyi nő napi kilenc órát aludt 100 egymást követő napon, amellyel elnyerte az „India első alvás bajnoka” címet. A verseny célja az volt, hogy ezzel is az alvás minőségének a fontosságára hívják fel az emberek figyelmét.
G. Németh György, a Magyar Alvás Szövetség elnöke azt mondta, hogy a megfelelő minőségű és elegendő időtartamú alvás a mindennapi egészségünk nélkülözhetetlen része, azonban ezt nem mindenki veszi figyelembe, ha egy kiegyensúlyozottabb életmódra törekszik.
Ezért az Alvás Szövetség ismeretterjesztő előadásokkal, alvásjavító edukációval segíti a rászorulókat a budapesti alvás központjában, még több információt pedig a napialvas weboldalon találhatnak az érdeklődők.