Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A magyarok többsége nehezményezi, ha nincs feltüntetve a bér az álláshirdetésben

Az álláshirdetések hiányosságai nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, ha egy vállalat nem találja meg a megfelelő szakembert a meghirdetett pozícióra.

...svg content...Fotó: Unsplash
Belföld
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

A No Fluff Jobs nemzetközi IT-állásportál Lengyelország, Csehország, Ukrajna és Magyarország IT-álláspiacát vizsgálta egy felmérésben. Annak eredményei által az e régióra vonatkozó egyik legfőbb megállapítás az volt, hogy a jelentkezők 50,7%-a utasított vissza állásajánlatot a felvételi interjú alatt szerzett rossz benyomás miatt, míg 39,4% a túl hosszú várakozási idő miatt döntött így.

Emellett a magyarországi IT-jelöltek 53,5%-a pályázott a jelenleginél magasabb szenioritású pozícióra, 49,4%-a pedig annak ellenére jelentkezett, hogy nem ismerte a szükséges technológiát. Ez arra utalhat, hogy a pályakezdők számára nem áll rendelkezésre elegendő számú ajánlat, valamint arra, hogy a jelöltek tudatosan próbálnak szerencsét, és számítanak a munkáltatók rugalmasságára. Soron kívül Nagyon jól járnak a SZÉP-kártyások: jön az új zseb és a megemelt keretösszeg

Továbbá úgy tűnik, a jelöltek igen kritikusak az álláshirdetésekkel kapcsolatban is, leggyakrabban olyan információkat hiányolnak, mint a bérsáv (89%), tájékoztatás a felvételi folyamatról (56%), illetve a fejlődési lehetőségekről (47%) – írta a hvg.hu.

Túl alacsony fizetés

A fizetési tartomány hiánya miatt a megkérdezettek 45,5%-a inkább nem is küldi el önéletrajzát az adott helyre, visszajelzést a toborzóktól pedig csak elenyésző számban (7,5%) kapnak. Ugyanakkor elismerték, gyakran ők maguk is megfeledkeznek erről: 20,3%-uk soha nem adott visszacsatolást a toborzónak, míg 17,2% mindig, 22,5% csak néha.

A tanulmány vizsgálta az IT-területen való elhelyezkedés nehézségét is a jelöltek szemszögéből. A magyarországi IT-szakemberek 36,5%-a szerint nehezebb állást találni, mint egy évvel ezelőtt, ezzel szemben 46% úgy véli, a helyzet nem változott a tavalyi évhez képest.

A túl alacsony fizetés pedig a leggyakoribb oka az IT-iparban az állásajánlat elutasításának (65,5%). Nagyjából 22%-nak az álláshirdetésben szereplőnél alacsonyabb fizetést ajánlottak, és majdnem ugyanennyien túl magasnak ítélték a pozíció követelményeit.