Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,37 Ft
Euró
401,49 Ft
Font
479,63 Ft
Bitcoin
62,187 $

Felmérés: rekordszintre emelkedett a fiatalok személyes jövedelme

Az április 25. és május 8. között zajlott felmérésben 300 fő vett részt, az eredményekből pedig több dolog is megmutatkozott.

...svg content...Fotó: Unsplash
Belföld
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Rekordszintre emelkedett a második negyedévben a fiatalok személyes jövedelme: a havi nettó összeg átlépte a 200 ezer forintos határt a K&H ifjúsági index legfrissebb, reprezentatív kutatása szerint. Közleményük alapján a második negyedévben a 19-29 évesek átlagos nettó jövedelme 7%-kal nőtt az előző negyedévhez képest, 204 ezer forintra, azaz a kutatás történetében most először haladta meg a 200 ezer forintos szintet.

A jövedelemmel rendelkező fiatalok esetében – akik közel 90%-ot tesznek ki – 231 ezer forint lett az átlag, a főállású alkalmazottakat 309 ezer forintos összeg jellemzi, a minimálbér feletti fizetéssel rendelkezők pedig átlagosan 360 ezer forintról számoltak be. Míg a részeredményekből arra derült fény, hogy a válaszadó fiatalok több mint tizedének semmilyen jövedelme nincs. Soron kívül Fotókon Magyar Péter tüntetése Óbudáról, a közmédia épülete előtt

16%-uk pedig kevesebb mint 50 ezer forinttal kénytelen beérni. Ugyanakkor 5%-uknál 400-449 ezer, 4%-uknál 450-499 ezer forint jelenti a havi jövedelmet, további 5%-uk pedig félmilliósnál nagyobb összeget említett – részletezik. Az MTI-nek eljuttatott közlemény szerint öt évvel korábban, azaz a járvány előtt – 2019 második negyedévében – havi 124 ezer forint volt a fiatalok átlagjövedelme.

Tíz évvel korábban – 2014 azonos időszakában – még csak 74 ezer forintról számoltak be a megkérdezettek. Ez egyben azt is jelenti, hogy évtizedes távlatban majdnem háromszorosára nőtt a fiatalok átlagos személyes jövedelme, öt év alatt pedig bő 60%-os az emelkedés, amiben szerepet játszik a 25 év alattiak személyi jövedelemadó-mentességének bevezetése 2022-ben – teszik hozzá.

Korábban arról is beszámoltunk, hogy szamárlétra helyett sok fiatal egy másik utat választ a karrierépítéshez. Mint kiderült, egyre több olyan munkavállaló akad, aki horizontális, azaz szakterületeken átívelő pályafutást épít. Míg ebben a cikkben arra tértünk ki, hogy 2023-ban minden ötödik magyar vállalatot megtámadtak zsarolóprogrammal.

Ha őszi utazás, akkor OTP! Nagyot spórolhatunk, ha OTP-s kártyát használunk

Aki most tervez őszi utazást, annak nagyon hasznos lehet az OTP ajánlata.