A fehérorosz önkéntesek értik a dolgukat: így szállnak szembe az oroszokkal a MILAN páncéltörővel (videó)
Az orosz-ukrán háborúban több önkéntes is részt vesz a közvetlen harcokban, így fehérorosz katonák is harcolnak az ukránok oldalán.
Az orosz-ukrán háború február 24-én vette kezdetét, ám egyáltalán nem úgy tűnik, mintha rövidesen véget érne. Az ukrán erők folyamatosan kapják az újabb és újabb nyugati fegyverszállítmányokat, melyeket az oroszok meg akarnak semmisíteni, ám az esetek többségében a legnagyobb titokban viszik be azokat az országba, így több, modern nyugati fegyver is az ukrán erőket segíti a harcokban.
Az egyik ilyen rendkívül modern fegyver a MILAN elnevezésű, francia-német gyártmányú, hordozható, közepes hatótávolságú páncéltörő rakéta, mely egyébként immáron több mint 40 ország fegyveres erőinél áll szolgálatban.
A MILAN páncéltörő rakétarendszert annak idején kifejezetten a francia és a német hadsereg számára fejlesztették, 1972-es bemutatása óta pedig több mint 360 ezer példányban gyártották le a fegyvert.
A páncéltörő egyik legnagyobb előnye pedig, hogy kialakításának köszönhetően szinte bármilyen katonai járműről használható, így tehát akár egy tetőre helyezett állvánnyal, vagy egy gyorskioldó segítségével is.
Indításhoz való előkészítése során csak a szállító-tároló csövet kell az indítórendszerrel összekapcsolni: az indítórendszer pedig az indítócsőtartóból, az irányzótávcsőből, az infravörös tartományban működő irányító rendszerből és az elsütőberendezésből áll.