Ezekben az országokban kapják a legtöbb pénzt a home office-ban dolgozók
Rengeteg Európai Uniós tagállamban támogatják a távmunkára kényszerült alkalmazottakat, Magyarország az elsők között szerepel.
A Niveus Consulting Group és nemzetközi hálózatának (DFK International) társirodáival közös, home office támogatásokra vonatkozó régiós összehasonlítása alapján kiderül, hogy a juttatások tekintetében rendkívül vegyes a kép – írta az Infostart hírportál.
A magyar kormány legfrissebb rendeletében a távmunkával kapcsolatban csupán annyit áll, hogy „A kormány felkéri a gazdaság szereplőit, hogy törekedjenek a gazdaság működtetése során az otthoni munkavégzés jogintézményének alkalmazására.”
A home office szabályozására tavaly novemberben elfogadott rendelet értelmében a felek szabadon meghatározhatják az otthoni munkavégzés kereteit. Fontos volt az is, hogy novembertől lehetővé tették a vállalatoknak a home office adómentes támogatását havi szinten a minimálbér 10 százalékának megfelelő összegig, vagyis 16 740 forintig.
Hazánkban az adómentes támogatáson kívül a munkáltatónak biztosítani kell a munkavégzéshez szükséges infrastrukturális és tárgyi feltételeket is, úgymint laptopot, irodai széket és internet-hozzáférést.
Ausztriában február 24-én vezettek be különleges rendeletek, melynek értelmében a munkavállalók évente 300 euró összegig költségelszámolásra jogosultak, egyúttal a munkáltató 300 euró home office támogatást nyújthat adómentesen az alkalmazottak részére.
Romániában januárban vezették be a juttatásokat, így az otthon töltött napok arányában havi 400 lejig, azaz 30 ezer forintig adómentesen biztosítanak támogatást rezsiköltségre és eszközbeszerzésre.
Németországban napi 5 euróig a munkavállalók adókedvezményre jogosultak, míg Csehországban és Horvátországban semmilyen juttatások nem léteznek.