Évszázados melegrekordok dőltek meg Észak-Amerikában
Köszönhetően a klímaváltozást tagadóknak, a fosszilis üzemanyagok kitermelőinek és a nagyvállalatoknak, melyke semmibe vették a korábbi egyezményekben meghatározott kvótákat, mára elértünk arra a pontra, hogy hamarosan trópusi időjárási körülmények uralkodhatnak az enyhébb égövekben is.
Olyan amerikai nagyvárosokban, mint Portland és Seattle, hatalmas, szinte elviselhetetlen hőhullámok alakultak ki úgy, hogy még csak nyár elején tartunk. Több ízben is 38 Celsius-fok környékén mérték a nappali átlaghőmérsékleteket, a maximumok pedig egyes esetekben átlépték a 40 fokos határt is.
Az AccuWeather meteorológiai weboldal jelentéséből kiderült, hogy a korábban még hűvösebb klimatikus viszonyokról elhíresült Spokane, Edmonton, Calgary és Vancouver városokban is évszázados rekordok dőltek meg, amire még álmaikban sem számítottak a szakemberek.
Randy Adkins, a portál vezető meteorológusa leírta, Észak-Amerika nyugati partvidékén az Egyesült Államokban és Kanadában is 43,3 Celsius-fokot regisztráltak, amire eddig még egyszer sem volt példa.
Az éghajlatváltozás hosszú távú veszélyeiről talán már írnunk sem kell, hiszen mindenki tudja, mekkora katasztrófával járhat környezetünk fokozatos lerombolása, miközben rövid távon az extrém magas hőmérsékletek az emberekre is kihathatnak, főként az idősek, valamint a szív- és érrendszeri megbetegedéssel élők eshetnek áldozatául a forróságoknak.
Mivel a légkondicionáló berendezéseket is intenzívebben használják hőség idején az emberek, a hűvös környezet előidézéséhez pedig sokkal több energia szükséges, mint a téli fűtéshez, ezért nem véletlen, hogy gyakran áramkimaradások történhetnek, ami csak újabb szög a koporsóba.