Szinte mindegyik európai országban már a delta variáns a domináns koronavírus-mutáció
Huszonnyolc európai országból tizenkilencben bizonyítottan a jóval fertőzőbb delta variáns vált a domináns törzzsé.
A június 28. és július 11. között detektált esetszámok alapján megállapították, hogy már csak kilenc országban nem a delta variáns vezeti a statisztikákat. Tizenkilenc országban átlagosan 68,3 százalék volt azoknak az aránya, akik a delta variánst kapták el, míg 22,3 százalékra csökkent azoknak az aránya, akik a brit mutációval fertőződtek meg.
Az Infostart hírportál cikkéből kiderült, a WHO és az ECDC felhívta a figyelmet arra, hogy a kormányok jól tennék, ha fokoznák a koronavírus terjedésének megfékezését célzó erőfeszítéseket.
Európában a covid-fertőzöttek száma az elmúlt egy hónapban szinte minden héten nőtt, és főként a fiatalkorúak körében terjedt a kórokozó.
Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy a magas átoltottsági szintnek, illetve a természetes módon kialakult immunitásnak köszönhetően a súlyos megbetegedések és a halálesetek száma jóval alacsonyabb.
A vezető tünetek is mások a szelídebb delta variánsnál, hiszen a klasszikus, napokig tartó láz és izomfájdalmak, valamint szaglásvesztés helyett inkább az orrfolyás, a tüsszögés és az enyhe fejfájás dominálnak.