Észak-Korea elismerte a nagy rakéta kilövését, amivel tovább húzogatja az USA bajszát
Nem sokkal azután, hogy Észak-Korea újabb rakétakísérletet hajtott végre, az Egyesült Államok további szankciókat vezetett be Oroszországban és Észak-Koreában működő szervezetek és személyek ellen.
A külügyminisztérium közleményében az áll, hogy ezen személyek és szervezetek „érzékeny tárgyakat” adhattak át Észak-Koreának, segítvén a rakétaprogramjukat. Az USA is aggodalmát fejezte ki Észak-Korea magatartása miatt, mely legutóbb egy olyan rakétát küldött levegőbe, amire 2017 óta nem volt példa.
Moszkva washingtoni nagykövete, Anatolij Antonov azt mondta, a sorozatos szankciók nem fogják elérni a céljukat. A legutóbbi rakétateszt amiatt is aggasztó, mert 2017 óta ez volt az első olyan alkalom, amikor az ázsiai ország levegőbe engedte a legerősebb rakétáját, és azzal minden eddiginél messzebbre és magasabbra jutottak, mint bármely más korábban bevezetett interkontinentális rakétával.
Köztudott, hogy Észak-Korea atomfegyverekkel is rendelkezik, és nemcsak a szomszédos országok tartanak attól, hogy ezen nagy rakétákra atomtöltetet szerelhetnek. Az ország első embere, Kim Dzsong Un személyesen felügyelte a tesztet, amire péntek reggel Észak-Korea úgy reagált, hogy ezzel országuk nukleáris elrettentő erejét erősítik az amerikai „imperialistákkal” szemben.
Washington válaszul szankciókat vezetett be orosz és észak-koreai állampolgárok és szervezetek ellen. A nyilatkozatban azonban nem szerepelt, hogy az említett személyek és szervezetek pontosan milyen vádakkal néznek szembe. Észak-Korea a legutóbbi kilövésével ismét megsértette az ENSZ Biztonsági Tanácsának több határozatát, és mint arról a France24 is beszámolt, Ned Price külügyminisztériumi szóvivő szerint ez újabb bizonyíték arra, hogy az északiak nemcsak a szomszédaikra jelentenek fenyegetést, hanem a nemzetközi közösségre is. Az orosz nagykövetség szerint az USA amiatt bünteti Moszkva tisztségviselőit, mert olyan nézeteket vallanak, amik nem egyeznek az övéikkel.