Új információk Észak-Korea reggeli rakétakilövéséről, az USA bepöccent
Egyre több információ lát napvilágot Észak-Korea nemrég végrehajtott rakétakilövéséről, miközben Európában háború zajlik Oroszország és Ukrajna között.
A dél-koreai Nemzetbiztonsági Tanács, az NSC nem kívánatos eseménynek nevezte Észak-Korea vasárnapi rakétakilövését, miközben Oroszország inváziót rendelt el Ukrajna ellen, és legutóbb már egy olajvezetéket is felrobbantottak.
A CNN a bejegyzésében arról számolt be, hogy Észak-Korea vasárnap reggel lőtte ki az újabb ballisztikus rakétáját, ami miatt az NSC rendkívüli ülést tartott. Mély aggodalmukat és sajnálatukat fejezték ki a kilövés miatt, ami már a nyolcadik ilyen esemény volt 2022-ben.
Ezúttal is felszólították az északiakat, hogy azonnal hagyjanak fel az ehhez hasonló magatartással, és diplomáciai úton rendezzék a kérdést. Észak-Korea eddig rendre negatívan reagált ezekre a felszólításokra, és úgy érzik, az USA ellenséges módon lép fel ellenük, így folytatják a kísérleteket, amit elmondásuk szerint saját védelmük érdekében tesznek meg, nem támadó szándékkal, mivel nem érdekük a háború, de készek megvédeni magukat.
Leif-Eric Easley, a szöuli Ewha Egyetem szakértője azt mondta, Észak-Korea senkinek sem fog szívességet tenni azzal, hogy csendben marad, amíg a világ Oroszország Ukrajna elleni inváziójával van elfoglalva. Az USA is elítélte Phenjan legutóbbi rakétakilövését, ami mögött egy újonnan kifejlesztett taktikai fegyver áll, melyről a Sputnyik is beszámolt.
A kiadott közleményben azt írják, hogy tudomásuk van a vasárnap reggeli kilövésről, és már szorosan konzultálnak erről a Koreai Köztársasággal és Japánnal, valamint más regionális szövetségessekkel, partnerekkel. Az USA elítéli a kilövést, és felszólítja Észak-Koreát, hogy tartózkodjon a további destabilizáló magatartástól.
Helyi idő szerint 7 óra 52 perckor lőtték ki a rakétát, ami először egy azonosítatlan lövedékként regisztráltak, majd megjegyezték, valószínűleg egy ballisztikus rakétáról van szó, amit a Japán-tenger felé lőttek ki. Japán szintén a tiltakozását fejezte ki az esemény kapcsán, és Kishi Nobuo védelmi miniszter azt mondta, a feltételezett rakéta Tokió becslése szerint 600 kilométeres maximális magasságot érhetett el, és mintegy 300 kilométeres távolságban repült.