Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
370,55 Ft
Euró
394,56 Ft
Font
461,75 Ft
Bitcoin
63,327 $

Erre az öt vakcinára vár a világ: adatokkal és árakkal mutatjuk be őket

A SABAH török hírportál most összegyűjtötte mely oltóanyagok vannak készülőben, milyen hatékonysággal bírnak az előzetes tesztek alapján és várhatóan mennyibe fognak kerülni.

Bangkok, 2020. május 25. Technikus kezében egy oltóanyaggal teli fiolával a Csula Oltóanyagkutató Központ bangkoki laboratóriumában, ahol a Csulalongkorn Egyetem kutatócsoportja Kiat Ruxrungtam professzor vezetésével koronavírus elleni védõoltás kifejlesztésén dolgozik 2020. május 25-én. Az egereken elvégzett sikeres tesztek után majmokon folytatják a tesztelést, majd ha azok is eredményesek lesznek 10 ezer oltóanyagot ötezer önkéntesen próbálnak majd ki. A vakcina hatékonyságát igazoló eredmények szeptemberre várhatók. MTI/EPA/Diego Azubel
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

A SABAH török hírportál most összegyűjtötte mely oltóanyagok vannak készülőben, milyen hatékonysággal bírnak az előzetes tesztek alapján és várhatóan mennyibe fognak kerülni.

A világon jelenleg 5 olyan koronavírus-fertőzés elleni vakcina készül, melyek hatékonysága az előzetes információk alapján ígéretesnek tűnik. Szinte mindegyik kifejlesztett oltóanyag már az utolsó fázisban van, így a harmadik fázis lezárása után minden oltóanyagra már csak az engedélyeztetés vár. Most pedig megmutatjuk, melyek ezek a vakcinák. Soron kívül Szentkirályi Alexandrának „esze ágában sincs” visszalépni, „győzni akar”

A Pfizer és a BioNTech kollaborációjában készülő BNT162b2

A BNT162b2 névre keresztelt vakcina az egyik legígéretesebb mind közül. A kifejlesztett vakcina ugyanis az előzetes eredmények alapján 95 százalékos hatékonysággal bír, a gyártásra való engedélyt pedig már meg is kérték Európában és az USA-ban. 2020 végéig várhatóan 1,3 milliárd vakcinát állítanak majd elő, mely oltóanyag két dózisban lesz beadható a pácienseknek. A vakcina egyszeri adagjának ára előreláthatólag 15,5 euróra tehető majd.

A kínai SinoVac által fejlesztett CoronaVac

A kínai vakcina önkénteseken történő tesztelésének harmadik fázisa már szeptember 17-én kezdetét vette. Az önkéntesek kizárólag 18-59 év közötti személyek lehetnek, eddig összességében 50 ezer ember jelentkezett a feladatra. A dokumentációk szerint az oltóanyag nem okoz jelentős mellékhatást, a 90 százalékos hatékonyságú vakcina ára megközelítőleg 50 euró lesz.

Az oroszok által fejlesztett Szputnyik V

A vakcina hozzávetőleges hatékonyságát 92 százalékra becsülték, a BNT162b2-vel hasonlóságot mutatva, szintén két dózisban szükséges az oltóanyag beadása. Ára megközelítőleg 8,5 eurós áron kerül a piacra.

A Moderna mRNA-1273 oltóanyaga

Az amerikai Moderna biotechnológiai vállalat fejlesztése rendkívüli, 94,5 százalékos hatékonysággal bír az előzetes tesztek alapján. A vakcina előnyt élvez versenytársaival szemben, ugyanis tárolása és szállítása sokkal kényelmesebb lesz, mint bármely más oltóanyagé. Ára előreláthatóan 28 euró környékén fog mozogni.

Az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem kollaborációjában született AZD1222

Bár a hatékonyságot tekintve ez a vakcina rendelkezik a legkisebb értékkel, a maga 70 százalékos hatékonyságával, az előzetes információk szerint kedvezőbb áron fog megjelenni a piacon és szállítása is kifejezetten könnyű lesz a többihez képest. Árát mindössze 3,5 euró környékére lőtték be.

Íme a gép, ami a felhők kifehérítésével venné fel a harcot a globális felmelegedéssel

A Washingtoni Egyetem tudósai nemrég kezdték el tesztelni azt a gépet, ami az óceán sórészecskéivel fecskendezi be a felhőket, hogy azok több napfényt verjenek vissza.