Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Enyhítenek az orvosok átvezénylési szabályain

Miközben az egész országban felerősödött a koronavírus-járvány terjedésének intenzitása, egyre jobban tapasztalható a meglévő orvos- és szakápolóhiány.

...svg content...MTI/Balázs Attila
Belföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Miközben az egész országban felerősödött a koronavírus-járvány terjedésének intenzitása, egyre jobban tapasztalható a meglévő orvos- és szakápolóhiány.

Mindezek miatt az egészségügyi dolgozókat arra utasíthatják feletteseik és a kormány, hogy az ország másik felében működő kórházakba menjenek segíteni. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Az orvosok nagy része a járványra való tekintettel tudomásul veszi az átvezénylést, egyúttal tartanak attól, hogy ezt a gyakorlatot a parlament által elfogadott új törvény értelmében bármikor alkalmazhatják, akár két évre is, így a közalkalmazotti státusz lényegében katonai utasításos rendszerre változhatna– olvasható az Index hírportál riportjában.

Ez utóbbit enyhítené a javaslat, amit a Magyar Orvosi Kamara (MOK) ajánlására fogadott el a kormány. A belügyminiszter válaszlevelét maga a MOK hozta nyilvánosságra – ebben az szerepel, hogy békebeli időszakban legfeljebb 44 munkanapra vezényelhetik át az orvosokat és az ápolókat, veszélyhelyzetben viszont nem szabtak meg időkorlátot.

Olyan családban, ahol mindkét szülő orvos, valamint 16 évnél fiatalabb gyermekeket nevelnek, kizárólag csak az egyik szülőt lehet az ország másik kórházába kirendelni. A szolgálati jogviszonyról szóló törvény heves ellenszenvet váltott ki az orvosokból, az 1+1 éves átvezénylési tervezetet az ápolókkal együtt elutasították.

Pintér Sándor a levelében hozzátette, a másodállások megszűnésével és az orvosbárók kiiktatásával már nem érheti hátrány az egészségügyi dolgozókat. A belügyminiszter hozzátette, hogy az orvosok béremelését 2021. január elsejétől teljesítik majd.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.